חברת אסוס (ASUS) הודיעה על רענון מותג ROG (ר"ת Republic of Gaming), מותג החומרה לגיימרים הכולל מחשבים נייחים וניידים המצוידים במפרט עשיר שמותאם לחובבי המשחקים. בין היתר חשפה החברה שני מחשבים ניידים חדשים, ה-ROG GX700 וה-ROG G752 שהוצגו בחודש שעבר.

ה-GX700 הוא נייד המצויד במערכת קירור נוזלית חיצונית מיוחדת שתפקידה לקרר את המחשב ולאפשר ביצועים גבוהים במיוחד לאורך זמן, ולמרות גודלו המאסיבי, הוא אמור להיות שקט במיוחד. לדברי החברה, מערכת הקירור הנוזלית מסייעת רבות בשיפור הביצועים עד כדי 43% מהר יותר בביצועי הגרפיקה, 48% בביצועי המעבד ועד 32% תוספת לביצועי הזיכרון.

המחשב כולל את הדור השישי של מעבדי Intel Core i7 מסדרת ה-K הידועה לחובבי המהרה (Overclocking) ומאיץ גרפי NVIDIA GeForce GTX 980 לביצועי גרפיקה גבוהים, זיכרון של 64 ג'יגה-בייט RAM ואחסון של 1 טרה-בייט בכונן מבוסס פלאש (SSD). המסך בגודל 17.3 אינץ' יגיע בתצוגת 4K עם טכנולוגיית NVIDIA G-SYNC המסנכרנת את קצב רענון המסך בהתאם ל-GPU ומצמצמת מריחות והשהיות בתצוגה. המחשב יהיה זמין לרכישה במהלך הרבעון האחרון של השנה, ומחירו מוערך במעל ל-6,000 דולר.

ה-G752 לעומתו הוא מחשב נייד "סטנדרטי" בעל בסיס שעשוי מטיטניום והוא בעל מראה מודרני למדי. גם הוא מכיל מערכת קירור מתקדמת שנועדה לצנן את המעבד והמעבד הגרפי במחשב כדי להביא למקסימום ביצועים לאורך זמן רב וגם הוא מכיל את שבב הדור ה-6 של Intel Core i7, שאליו ניתן לצרף שלושה מעבדים גרפים שונים מבית NVIDIA GeForce – ה-GTX 965M, ה-GTX 970M או ה-GTX 980M – שמכילים בעצמם זיכרון GDDR5 פנימי בנפח 8 ג'יגה-בייט לביצועי וידאו גבוהים. טכנולוגיית NVIDIA G-SYNC קיימת גם כאן, יחד עם מקלדת מוארת N-key שמאפשרת לחיצה על 30 מקשים בו זמנית, מחבר USB-C, טכנולוגיית Thunderbolt 3.0 ו-64 ג'יגה של RAM. המחיר – 1,499 דולר.

קרא עוד:  מי חזק יותר: Core i9-9900KS של אינטל או Ryzen 7 3800X של AMD?