ה-PadFone הראשון של אסוס

לאחר שהוכרז בחודש מאי בשנה שעברה והחל להימכר רשמית רק לפני כארבעה חודשים, ה-PadFone של אסוס (Asus), מוצר ראשון מסוגו שכולל טלפון חכם שהופך לטאבלט שהופך לסוג של מחשב נייד קטן, שומע כבר עכשיו את הסנוניות הראשונות שמבשרות על היורש שלו.

לרשת הודלף מבחן ביצועים שבוצע באמצעות היישום AnTuTu, והתוצאות מציגות מפרט מהפכני שעם עיצוב ברמה גבוהה ותמחור מוצלח יכול להפוך את ה-PadFone החדש ללהיט מכירות. המפרט מצביע על כך שהמכשיר יגיע עם מעבד ארבע ליבות במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ ויכלול זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט, כמות שלא הוצעה עד היום באף מכשיר. מבחני הביצועים הגרפיים מציגים מידע נרחב יותר וניתן להבין מהם שכנראה ה-PadFone 2 מבוסס על מעבד Qualcomm מסדרת Snapdragon S4 Pro MSM8960, מה שמצביע על כך שכנראה תהיה בו תמיכה ביחידת העיבוד הגרפי מסוג Adreno 320 ובדור רביעי (LTE).

קצת מאכזב לגלות שמערכת ההפעלה אנדרואיד שנכון לעכשיו הוצגה במבחן הביצועים היא לא 4.1.1 (Jelly Bean), אלא הגרסה לפניה ה- 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), אך אפשר להעריך שהסיכויים רבים לכך שבעת ההשקה הוא כבר יגיע עם סוכריות הג'לי. יכול להיות שנראה את המכשיר הזה כבר בתחילת השנה או שנזכה לפגוש אותו בתערוכות הטכנולוגיה CES שתיערך בתחילת ינואר וב-MWC ברצלונה בסוף פברואר.

תוצאות המבחנים שדלפו

להזכירכם, המפרט של ה-PadFone הראשון כולל מסך 4.3 אינצ' מסוג AMOLED ברזולוציית qHD, מעבד Snapdragon S4 כפול-ליבה במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ, יחידת עיבוד-גרפי מסוג Adreno 225, זיכרון עבודה 1 גי'גה-בייט, זיכרון אחסון פנימי 16 ג'יגה-בייט, מצלמה אחורית ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל עם מיקוד אוטומטי ומבזק לד, מצלמה קדמית לביצוע שיחות ווידאו ברזולוציית VGA ואת מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4. המחיר עומד על כ-890 דולר ומעלה.

קרא עוד:  מסך מתקפל? TCL עובדת על מסך נשלף שהופך את הטלפון לטאבלט