סדרת מחשבי ה-ZenBook Pro עם מסכי המגע שמחליפים את משטח העכבר, הוכרזה באופן רשמי כזמינה למכירה. UX580 הוא המחשב הראשון שמוצע בפועל, גם בישראל, עם מסך המגע הייחודי הזעיר אותו הציגה אסוס (Asus) לראשונה בתערוכת קומפיוטקס (Computex) האחרונה.

כזכור מדובר במסך מגע לכל דבר ועניין בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציית HD. המסך שמכונה ScreenPad, שכמובן ממשיך לתפקד גם כמשטח עכבר סטנדרטי, מציע מגוון שימושים. הוא יכול להציג קיצורי דרך שונים מוגדרים מראש לפי בחירת המשתמש; הוא יכול להציג קיצורי תפעול עבור היישום בו משתמשים באותו רגע במסך הראשי; הוא יכול לשמש גם כמעין הרחבה למסך הראשי; והוא יכול להריץ אפליקציות ייעודיות שדוגמאות שלהן יגיעו כבר עם המחשב.

UX580, שהוא הראשון כאמור הראשון במשפחה שמושק בפועל, מבוסס על מסך 15.6 אינץ' שמוצע ברזולוציית 4K. כברירת מחדל הוא מוצע עם מעבד Core i7-8750H אך לפי החברה ניתן לשבץ בו גם מעבדי Core i9 מהדור השמיני של מעבדי ה-Core של אינטל (Intel). הוא מגיע עם 16 גיגה-בייט זיכרון RAM מסוג DDR4, עם כונן SSD בנפח 512 גיגה-בייט בממשק SATA 3 שניתן להחלפה בכוננים גדולים ומהירים יותר בממשק PCIe, והוא מגיע עם כרטיס תצוגה GeForce GTX 1050 Ti עם 4 גיגה-בייט זיכרון GDDR5. הסוללה היא בנפח עבודה של 71 וואט/שעה. המחיר ההתחלתי של המחשב בארץ יהיה 8,390 שקלים.

קרא עוד:  כבר לא בבטא: Your Phone של מיקרוסופט זמינה לכולם

בחודשים הקרובים יושק מחשב נוסף בסדרה, UX480. זה יגיע עם מסך בגודל 14 אינץ', כרטיס מסך GeForce GTX 1050 Max-Q והמעבד הכי מהיר שניתן יהיה לשבץ בו הוא Core i7.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.