לצידם של מחשבי הלוח מבוססי האנדרואיד היותר מוכרים בדמות טאבלט ה-G Pad של חברת LG, הנקסוס 10 ואחיו הקטן הנקסוס 7 שגם הוא מיוצר על ידה, עומד להצטרף שחקן חדש למערכה מבית החברה  הטאיוואנית אסוס (Asus), שעומדת לחשוף את מחשב הלוח שלה החדש שלה המיועד לשוק הבינוני.

הטאבלט החדש שצפוי להיחשף בקרוב וייקרא MeMO Pad ME176C, יהיה טאבלט האנדרואיד המוזל הראשון של החברה הטיוואנית מאז השקתה של סדרת ה-Nexus המסובסדת של גוגל וסדרת ה-Transformer המיועדת לשוק הגבוה ויכלול גם את מעבד ה-Bay Trail מרובע הליבות מבית אינטל. פרטים והדלפות ראשוניים אודות הטאבלט החדש נחשפו כבר בחודש אפריל השנה, אך הודות לבלוג Mobile Geeks שהצליח להניח את ידו על הטאבלט החדש, ניתן לומר שהפאזל הושלם כמעט במלואו.

מתחת למכסה המנוע, מלבד שבב ה-Bay Trail מרובע הליבות מבית חברת אינטל, יגיע הטאבלט עם מסך בגדול 7 אינץ' ברזולוציית 1280X800, זיכרון RAM של 1 ג'יגה במהירות שעון בתדר של 1.33Ghz ויוצע בשני דגמים בנפחי אחסון שונים של 8 ו-16 ג'יגה, כאשר ניתן יהיה להרחיבם בעזרת כרטיס זיכרון מסוג microSDXC. כיאה לטאבלט מוזל שתי המצלמות הטבועות בגופו לא מרשימות במיוחד, כאשר המצלמה האחורית תהיה באיכות 5 מגה פיקסל ואילו הקדמית באיכות של 2 מגה-פיקסל. נוסף על כך, סוללת המכשיר תהיה בקיבולת 3910 mAh, שלטענת החברה תבטיח 10 שעות שימוש.
בהתאם לסטנדרטים של היום, המפרט הדליל יחסית יאוחסן במעטפת קלילה למדי בעובי של כ-10.15 מ"מ ובמשקל קטן יחסית של כ-295 גרם.

קרא עוד:  לראשונה ב-HP: הציגה נייד משחקים מבוסס AMD Ryzen

נציין, כי לפי שעה אין תאריך משוער להשקת הטאבלט החדש, אך מחירו צפוי לעמוד על 149 דולרים.