לאחר השקה בשווקי המזרח ודרום מזרח אסיה, חברת ASUS (אסוס) הטיוואנית השיקה הבוקר בישראל את סדרת הטלפונים החכמים, ה-Zenfone, שהוצגה לראשונה בינואר האחרון בתערוכת CES. בהשקה זו הוצגה המטרה העיקרית של אסוס: להמשיך את המפכה הסלולרית שמתחוללת בשנים האחרונות בישראל וזאת ע"י הורדת מחירי המכשירים.

סדרת ה-Zenfone מתאימה את עצמה לקהלי יעד שונים בעזרת 3 דגמים; הראשון Zenfone 4, המיועד לקהל המחפש מכשיר בסיסי, מצויד במסך 4 אינץ' TFT ברזולוציה 480X800 פיקסלים, סוללה שתספיק עד 10 שעות שיחה, מצלמה ראשית ברזולוציית 5MP, זיכרון RAM 1GB ואחסון פנימי של 8GB. הדגם השני, ה-Zenfone 5, אשר מגיע גם בגרסת LTE, מצויד במסך 5 אינץ' מסוג IPS ברזולוציית HD, זיכרון 2GB RAM, אחסון פנימי בנפח 16GB, מצלמה ראשית ברזולוציית 8MP וסוללה שתספיק עד 18 שעות שיחה. השלישי, הגדול מכולם, Zenfone 6 מצויד במסך מסוג IPS בגודל 6 אינץ' ברזולוציה HD, מצלמה ראשית 13MP בטכנולוגיית PixelMaster, אחסון פנימי של 16GB, רמקול של חברת sonicmaster וסוללה שתספיק ל-28 שעות שיחה. שני הדגמים האחרונים מצוידים גם בטכנולוגיית המאפשרת שימוש במסך גם כאשר משתמשים בכפפות.

בנוסף לכל, שלושת המכשירים הם הראשונים בארץ עם מעבדי Intel Atom כפול הליבה (הדגם הראשון עם Z2520 והשניים האחרים עם Z2580), אשר לדברי החברה מספקים ביצועים טובים עוד יותר מה-Snapdragon 600. המכשירים רצים על מערכת הפעלה אנדרואיד קיטקט 4.4.2, מסך מוגן על ידי Corning Gorilla Glass 3, ממשק חדש הכולל תפריטים, צבעים ואייקונים חדשים, אפשרות לחיבור ושליטה של המכשיר דרך מסך המחשב ו-18 מצבי צילום מיוחדים הכוללים בין היתר שליטה בעומק שדה והחלקת פנים.

קרא עוד:  רשמי: Xiaomi Mi A3 עם מערך צילום משולש ומחיר אטרקטיבי

Asus-Zenfone-pricesכאמור, גולת הכותרת בהשקה היא מחירי המכשירים; מחירו של הדגם הבסיסי, Zenfone 4 יעמוד על 699 שקלים, דגם ה-Zenfone 5 3G יעלה 949 שקלים, כאשר דגם ה LTE יעלה כ 1349 שקלים. הדגם הגדול ביותר, Zenfone 6, יעלה כ 1299 שקלים. הוזלת המחירים מתאפשרת ע"י שיווק המכשיר ישירות לצרכן בעזרת אתר אינטרנט ייעודי asustore.co.il או דרך רשת החניות באג.

אית'ן סאן, מנכ"ל אסוס בישראל, חשף כי חברת אסוס עתידה לרכז את כל מחלקותיה ולהפוך, תוך שנתיים, לחברה המתמקדת בפיתוח טלפונים סלולרים בלבד.