אסוס (Asus) הכריזה במסגרת תערוכת קומפיוטקס (Computex), הנערכת בימים אלו בטייוואן, על ROG Phone טלפון משחקים המצויד במפרט שמעבר לכך שהוא החזק שיש כיום בשוק ככל הנראה, הוא גם מציע התאמות שונות כדי להפוך לטלפון שמתאים להפוך למכונת משחקים, תחת המותג החזק Rebuplic of Gamers בו מציעה החברה מחשבים וציוד מזה מספר שנים עבור שוק המשחקים.

ל-ROG Phone מסך AMOLED בגודל 6 אינץ' ברזולוציה של 2160X1080. בכך הוא מותאם למגמות בשוק. כמו טלפון המשחקים של רייזר (Razer) זהו מסך שתומך בקצב רענון גבוה יחסית של 90 הרץ. החברה טוענת שמהירות התגובה שלו היא אלפית השנייה.

המערכת על שבב, כצפוי, היא Snapdragon 845 במהירות מרבית מואצת משהו של 2.96 גיגה-הרץ. המכשיר מגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון RAM, ומבחינת נפח אחסון אפשר לבחור בין 128 ל-512 גיגה-בייט. הוא תומך בחיבור WiFi בתקן 802.11ad החדש וב-בבלוטות' 5.0 וכולל גם צמד רמקולים קדמיים סטראופוניים וחיבור אוזניות סטנדרטי.

Image result for ROG Phone

אחת התופסת המעניינות בטלפון היא שני כפתורים שאת תפקודם ניתן לקבוע בעבור כל משחק, וכן מסגרת רגישה ללחץ המופעל עליה כמו במכשירים האחרונים מתוצרת HTC. לחיצה חזקה על מסגרת זו מכניסה את הטלפון למצב ביצועים ייחודי, הסוגר את כל האפליקציות הבלתי נחוצות ברקע  – וגם צובע את תפריטי מערכת ההפעלה באדום.

אסוס העניקה למארז של ROG Phone את העיצוב הצפוי עם מראה מעט קשוח וייחויד מאוד בכל היבט, כולל שטח האחסון של המצלמות, כולל אזור הלוגו הייחודי של המותג שגם יכול לשנות את צבעו. בולטות גם היציאות של מערכת האוורור שמבוססות על מערכת שהחברה מכנה GameCool.

קרא עוד:  וואווי: אלה המכשירים הראשונים שישודרגו ל-Android 10

באסוס מציעים גם הרחבות שונות אחת מהן היא מאוורר חיצוני אותו ניתן להצמיד לטלפון. אביזרים נוספים אותם תציע החברה בהמשך כוללים בקרי שליטה פיזיים המזכירים במעט את קונסולת הסוויץ׳ (Switch), תחנת עגינה לחיבור למסך חיצוני, ומארז צדפה ייחודי בשם TwinView הכולל מסך מגע נוסף בגודל 6 אינץ' כך שניתן לדוגמא לשחק על מסך אחד, ולנהל שיחה עם יתר שחקני הקבוצה במסך השני.

ROG Phone אמור להגיע למדפי החנויות ברבעון השלישי של השנה הנוכחית. מחירו עדיין לא נחשף, אך סביר להניח שזה יהיה אחד ממכשירי הטלפון היקרים בשוק.

עדכון: הושק ומחירו לא זול.