תשומת הלב של כולנו הייתה כלפי ה-PadFone שהוכרז בתערוכת Computex ובהחלט לא קשה להבין מדוע, במיוחד לאחר ההתגרות מצד Asus. כעת היא עושה עוד צעד משמעותי בתחום ומכריזה על ה-Eee PC X101, מחשב אולטרה נייד קטן מידות שיכלול בתוכו שתי מערכות הפעלה.

מה שמייחד אותו לעומת האחרים במשפחתו זה לא רק גודלו הדקיק אלא העובדה כי הוא יימכר בשני דגמים שאחד מהם יאפשר בחירה בין שתי מערכות הפעלה בעת הדלקתו: הראשונה  היא MeeGo, מערכת קלילה שנועדה לעבודה מהירה בניידות  ותגיע עם הדגם הראשון שיימכר לפי הדיווחים במחיר של כ-199 דולרים, והשנייה היא Windows 7 שתגיע כבר עם הדגם השני X101H בנוסף ל-MeeGo  אשר יימכר בהמשך.

את המפרט הסופי Asus עדיין לא מספרת לנו, אבל מידע שמגיע מעיתונאים שהיו במקום אומר כי עוביו של המחשב יהיה כ-17.6 מ"מ בלבד,משקלו יעמוד על כ-950 גרם, הוא יגיע עם מסך 10.1 אינץ' ברזולוציה של 1024X600 שבראשו מצלמה יחד עם מיקרופון כפול, המקלדת הקבועה של אסוס, מעבד Intel Atom N435 בתדר 1.5 GHz מסדרת Oak Trail החדישה של אינטל יחד עם מעבד גרפי GMA 600, שני חיבורי USB, חיבור אזניות ומבחינת קישוריות יהיה בו Wi-Fi בכל התקנים הקבועים כולל תקן N המהיר, כשכל המפרט הפשוט יחסית הזה יפעל על סוללת 6 תאים. חוץ מהצבע הלבן הבסיסי הוא כנראה יגיע בצבעים שחור, אדום שיתאים יותר לבנות ובצבע זהב יוקרתי, זאת לפי צילומים שהשיג האתר NetbookNews.

Asus היא בין היצרניות היחידות שמאמצות רשמית את מערכת ה-MeeGo שאינטל מנסה להחדיר לשוק במיוחד לאחר זניחת נוקיה את הפרויקט ועד כה רק יצרניות קטנות הציגו מחשבי טאבלטים וניידים אולם הם לא כוונו לשוק הפרטי.