אסוס (Asus) השיקה היום בישראל באופן רשמי את ה-Eee Pad Transformer, מחשב הלוח הראשון שמושק בארץ עם גרסת מערכת ההפעלה החדשה של אנדרואיד (Android), גרסה 3 שמכונה Honeycomb. לקראת ההשקה עברה המערכת גיור כמעט מלא במהלך החודשים האחרונים, כולל רוב היישומים הכלולים בה, וכולל היישומים הייחודיים שצירפה לחבילה שאחד מהם, לפי החברה, הוא ערכת יישומים משרדיים שמתאימה לסביבת ההפעלה החדשה, Polaris Office, שמספקת למעשה ממשק חיצוני לשירותי המסמכים של גוגל, כך שבכל מקרה היא תאפשר כתיבת מסמכים בעברית.

גולת הכותרת של ה-Transformer היא היכולת שלו, באמצעות מחבר 30 פינים מיוחד, להתחבר למעין תחנת עגינה שמספקת מקלדת, משטח שליטה, וכן עוד שתי יציאות USB וקורא כרטיסי SD. המקלדת היא מקלדת צ'יקלט מלאה, בהתאמה למחשבים עם מסכי 10.1 אינץ', והיא תגיע לארץ בעוד כחודש וחצי עם חריטה מלאה, למרות שכבר עכשיו ניתן למעשה להשתמש בה כדי להקליד בעברית. מעבר לכך כוללת תחנת העגינה גם סוללה פנימית נוספת שמספקת למחשב עד 7 שעות עבודה, מעבר ל-9 שהוא מספק בעצמו. המחיר לתחנת העדינה טרם נקבע, אך בארצות הברית היא נמכרת ב-150 דולרים.

ה-Transformer, שיימכר החל מהיום במחיר של 2,490 ש"ח, מצויד במסך 10.1 אינץ' שמציע רזולוציה של 1,280×1,024 פיקסלים. המסך הוא מסך IPS, בניגוד לרוב הטאבלטים שמצוידים במסכי TFT רגילים, כך שאיכות התמונה גבוהה מאוד כמו גם זוויות הצפייה שמגיעות עד 178 מעלות.

קרא עוד:  מתחרה בכרום: Firefox 67 מבטיח שיפור משמעותי בביצועים

חומרה חזקה
ה-Transformer מבוסס על Tegra 2, מעבד כפול ליבה של Nvidia שפועל במהירות 1 גה"ץ, ומציע נפח אחסון של 16 ג'יגה-בייט וזיכרון עבודה של 1 ג'יגה-בייט. הוא מצויד במספר חיישנים שמזהים שינוי ותנועה, וכן חיישן GPS ושתי מצלמות (קדמית ברזולוציה של 1.2 מגה-פיקסלים ואחורית, לצילום, ברזולוציה של 5 מגה-פיקסלים). המחשב מצויד בכל היציאות שניתן למצוא גם במיני מחשב, והוא שוקל 680 גרם בלבד, למרות שהוא קצת גדול יותר מה-iPad העומד על 271x176x13 מ"מ. גרסת המחשב שתימכר בינתיים בארץ אינה כוללת תמיכה ב-3G למרות שהיא כבר קיימת בחלק מהדגמים שנמכרים בעולם.

לפי איתן סאן, מנהל מכירות למזרח התיכון של אסוס, זכה ה-Eee Pad Transformer להצלחה עצומה במכירות בארצות הברית. במהלך דבריו הוא הציג רשימה ארוכה של ביקורות שמשבחות את המכשיר. הוא גם אמר כי, "עם אנדרואיד 3, יש חבילת יישומים משרדית, יש נגנים ויש סנכרון קבצים וזו מערכת הפעלה שמספקת למשתמש את כל מה שצריך, כולל חוויית משתמש מתקדמת. גרסה 3 של אנדרואיד היא גרסה בשלה ומוכנה לעבודה".

צפו בוידאו מהאירוע בהמשך.