גזרת הטאבלטים ממשיכה להתחמם כאשר Asus הכריזה לקראת תערוכת Computex 2010 על מחשב טאבלט ראשון של החברה – ויש שניים. המחשבים מגיעים כדי להתחרות בשוק הטאבלטים ובעיקר לקחת נתח שוק ממחשב האייפד של אפל שהושק לפני כחודשיים. שמועות רבות ליוו את המחשב עד הכרזתו כשרק לאחרונה דווח כי החברה תשיק שני טאבלטים כשהאחד מבוסס Windows והשני אנדרואיד.

Asus מעוניינת כי המחשב ישמש אותנו למגוון שימושים: “דגם ה-12 אינצ’ הוא טאבלט עשיר המאפשר נגן מולטמדיה, קורא ספרים (eBook reader), מחברת דיגיטלית ומחשב נייד קומפקטי.”

דגם EP121 גדול מימדים ביחס לאייפד אך עדיין שומר על עובי דק יחסית (12.2 מ”מ) ומגיע עם מסך מגע 12 אינצ’. המחשב מבוסס על מערכת ההפעלה Windows 7 Home Premium, זאת בהשוואה למסך 9.7 אינצ’ ומערכת ה-iPhone OS באייפד. הוא ירוץ על מעבד Intel Core Duo CULV, כך שייספק ביצועים טובים יותר ממעבד ה-Atom וזאת לצד סוללה בעלת 10 שעות עבודה. למעוניינים בטאבלט הדומה יותר לאייפד, תציע Asus את דגם EP101TC המגיע עם מסך 10 אינצ’ ומבוסס על גרסה רזה של Windows 7, כשמשקלו הכולל הוא 675 גרם.

למחשבים מצלמה 2 מגה פיקסל, כניסות USB וחריץ זיכרון microSD ולדגם ה-12 אינצ’ יוצע גם עמדת עגינה הכוללת מקלדת מלאה. מחירם יעמוד בין $399 ל-$499 ויצאו לחנויות בתחילת שנה הבאה. אנו ממתינים לפרטים נוספים ומפרט מלא של המחשבים שיחשפו בתערוכה השבוע.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.