עד לפני שנים ספורות בלבד המאפיינים הברורים של מחשב משחקים היו מידות ומסך גדולים. מחשב המשחקים החדש של אסוס (Asus), תחת מותג ה-Republic of Gaming שלה, כבר נמצא בכלל בכיוון ההפוך: ל-Zephyrus G14 יש מסך 14 אינץ' בלבד, וזה לא מונע ממנו להיות רב עוצמה, וזאת גם למרות שהוא מגיע בגוף שעוביו המרבי בסך הכל 22 מ"מ, וגם שוקל רק 1.6 ק"ג.

מתחת למכסה המנוע מציע Zephyrus G14 שילוב יחסית מפתיע. הוא מבוסס על Ryzen 4800HS של AMD, מהדור הרביעי של מעבדי ה-Ryzen שלה שאמור להיות עצם מושק באופן רשמי רק בקרוב, עם שמונה ליבות פיזיות ותמיכה בעבודה עם 16 ליבות לוגיות במהירות בסיסית של 2.9 גיגה-הרץ ומהירות טורבו מרבית של 4.2 גיגה-הרץ. מדובר למעשה במעבד שהוא גרסה מיוחדת של 4800H עם TDP של 35 וואט לעומת 45 וואט של המעבד בתצורתו הראשית, והוא אמור להיות בלעדי למחשב המסוים הזה.

Image result for ROG Zephyrus G14

לצד המעבד של AMD נמצא דווקא כרטיס גרפי של NVIDIA – ה-GeForce RTX 2060 עם 6 גיגה-בייט זיכרון GDDR6, ובגודל מלא ולא גרסת ה-Qmax. המחשב יגיע עם עד 32 גיגה-בייט זיכרון DDR4 במהירות 3,200 מגה-הרץ ועד 1 טרה-בייט של כונן SSD.

המסך עצמו מוצע בשתי גרסאות: אחת ברזולוציית FHD בקצב רענון שיכול להגיע עד 120 הרץ, או מסך WQHD בקצב רענון של 60 הרץ בלבד. בכל מקרה מדובר במסכים שכוילו להתאמה לתמיכה ב-100% מתחום ה-sRGB עם צבעים שמאושרים בידי Pantone. הם גם תומכים בטכנולוגיית הסנכרון FreeSync של AMD.

עוד אפשרות מעניינת היא לשלב צג AniMe במכסה של המחשב כדי להציג אנימציות שונות בעזרת כאלף נוריות לד קטנטנות, עם אנימציות מוגדרות מראש ועם אפשרות להכין חדשות באופן עצמאי.

המחשב אמור להיות מושק עוד לפני סוף מרץ. המחיר לא פורסם.