אסוס (Asus) הכריזה לקראת CES 2019 על משפחת מחשבי מיני פי.סי. חדשה בשם ProArt PA90. סדרת המחשבים החדשה מיועדת לשמש בעיקר כתחנות עבודה, אבל עיקר ייחודה, מעבר לתצורה הגבוהה יחסית, היא העיצוב המושך בדמות תיבה מאורכת וצרה מעוגלת פינות.

אחד ההיבטים המעניינים של המחשבים הללו הוא מכסה מעט 'פתוח' ממנו נפלט אור בזמן העבודה, מכסה שנפתח עוד יותר אם הטמפרטורה עוברת את קו ה-80 מעלות וזאת כדי לאפשר זרימת אוויר פנימה חזקה יותר. מדובר בתוספת  שאמורה לעזור למערכת הקירור מבוססת הנוזלים שנמצאת בגוף המחשב, שלפי אסוס עוזרת לשמור על טמפרטורה נמוכה ב-36% יותר לעומת מחשבים שולחניים רגילים.

וכאמור מה שבפנים לא פחות מרשים. ProArt PA90 יכול להגיע לפי בחירה עם Core i7-9700K או Core i9-9900K, מהמעבדים המהירים והחזקים ביותר שיש כיום לאינטל (Intel) להציע, והם מלווים בכרטיס גרפי מקצועי Quadro P2000 או Quadro P4000 של NVIDIA. ניתן להתקין עד 4 רכיבי זיכרון בנפח כולל של 64 גיגה-בייט במהירות של 2,666 מגה-הרץ במקרה של התקנת שני רכיבים או 2,133 מגה-הרץ אם ממלאים את כל ארבעת החריצים.

מבחינת אחסון ניתן להקין שני כרטיסי SSD עם חיבור M.2 2242/2280 בממשק SATA או PCIe וזאת לצד כונן מכני עם מחבר SATA III במהירות 7200 סל"ד בנפח של 500 גיגה-בייט או 1 טרה-בייט. יש אפשרות גם לשלב בלוח זיכרון Optane של אינטל.

קרא עוד:  חשיפה: LG הכריזה על מסכי IPS ראשונים עם זמן תגובה של אלפית השנייה

המחשבים החדשים מגיעים עם מגוון רחב של מחברים. מקדימה יש שני חיבורי USB 3.1 דור שני, כמו גם מאחור. מאחור יש גם עד ארבע יצירות DisplyPort 1.4, יחד עם אלו של כרטיס התצוגה, כך שניתן לחבר כמה מסכים בקלות. יש גם שני מחברי Thundebolt 3.0 וכן מחברים סטנדרטיים נדרשים כמו חיבור לרשת, לרמקולים ולמיקרופון.

המידות של המארז עומדות על 176x76x365 מ"מ ומשקלו 5.8 ק"ג. החברה עדיין לא פרסמה מחירים מומלצים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.