ג'רי שן, מנכ"ל אסוס (Asus) הכריז במסגרת כנס Snapdragon Technology Summit התנהל בימים אלו בהוואי, על Asus NovaGo, המחשב הנייד הראשון של החברה שמציע את Windows 10 של מיקרוסופט (Microsoft) כשהוא רץ מעל Snapdragon 835 ולא מעבד של אינטל (Intel). מדובר בסוג של הבשלה לפרויקט אותו התחילו קוואלקום (Qualcomm) ומיקרוסופט לפני כשנתיים, כשיצרנית השבבים התחילה לפתח את ה-Snapdragon 835. גם אם המחשבים לא יגיעו בפועל לשוק לפני סוף השנה, ההבטחה פחות או יותר קוימה.

מעבר לכך שהמחשב יגיע עם Snapdragopn 835, שמיוצרת בתהליך ייצור של 10 ננו-מטר, המפרט של המחשב יכיל מסך בגודל 13.3 אינץ' ברזולוציית FHD כשהתצוגה משאירה שוליים דקיקים בלבד. המסך גם יהיה הפיך, כך שניתן יהיה להשתמש בו גם במצב טאבלט.

המחשב יגיע בתצורה של 4/64 ג'יגה-בייט זיכרון או 8/256 ג'יגה-בייט זיכרון, כשלפי החברה זיכרון האחסון אמור להיות מסוג UFS2.0. המחשב גם אמור לספק תמיכה במה שהחברות הקשורות לעניין מכנות Always On – או מחשב שמתעורר מיד משינה ולהמשך עבודה מבלי זמן המתנה, ובמידה מסוימת במהירות שמאפיינת שימוש בטלפונים ולא במחשבים ניידים. בנוסף טכנולוגיה זו גם מבטיחה שהמחשב יהיה מחובר כל העת לרשת, גם לרשת סלולרית באמצעות כרטיס eSIM או nanoSIM, כך שהוא אמור לקבל עדכונים כמו הודעות או דואר אלקטרוני כל העת. אסוס גם מבטיחה אנטנת 4×4 MIMO ותמיכה בקטגוריה 4.

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

NovaGo יציע קישוריות מהירה

ויותר מכך לפי החברה המערכת על שבב תפאשר קישוריות בקצב של עד 1 ג'יגה-בייט/לשנייה בעקבות השילוב של המודם Snapdragon X16 LTE במערכת. לפי החברה זה יוביל לקצב הורדה שגדול x3-7 לעומת קצב ממוצע בפס רחב כיום.

המחשב גם אמור להיות קל יחסית, עם משקל של 1.39 ק"ג על עובי מרבי של 14.9 מ"מ, והוא אמור לתמוך בכל האפליקציות שמיועדות לשימוש בסביבת Windows 10. החברה אמנם לא סיפקה את נפח הסוללה, אבל היא וטוענת שהיא תספיק ל-22 שעות של הצגת סרטי וידאו ו-30 ימי המתנה. Asus NovaGo גם יתמוך בעל התכונות החדישות של Windows 10, כולל Hello לכניסה למערכת ללא הקלדת סיסמה, העוזרת האישית Cortana וכן תמיכה ב-Ink.

עדיין לא ברור מתי המחשב יגיע לשוק, אבל מחירים כבר פורסמו: 599 דולרים לגרסת הזיכרון 4/64 ג'יגה-בייט ו-799 דולרים לגרסת ה-8/256 ג'יגה-בייט.