לאסוס יש חדשות מרעישות לבעלי טאבלט ה-Transformer Prime שהחל להימכר בחודש שעבר. הוא יהיה בין הראשונים לקבל את מערכת האנדרואיד 4.0 ICS כבר בשבוע הבא, וליתר דיוק – ב-12 לינואר. המשתמשים שיקבלו את העדכון לראשונה הם תושבי ארה”ב, אך אסוס אינה מתכוונת לקפח את שאר המדינות ותפיץ מיד לאחר מכן את השדרוג אט אט לאזורים נוספים בעולם, דבר שיתרחש במהלך החודש הקרוב.

עוד נודע כי חלק מהמאמצים המוקדמים של הטאבלט זיהו בעיה עם ה-GPS שבמכשיר, אשר לא מצליח להינעל על הלוויינים, זאת גם לאחר עדכון קושחה שהיה אמור לתקן את הבעיה. ככל הנראה התקלה נעוצה בגוף המתכתי של הטאבלט, זאת בנוסף לדברים שאינם בשליטת אסוס כמו מיקום, מזג האוויר וכו’. אסוס מצידה מודעת לבעיה אך מוסרת כי זהו אינו מכשיר ניווט מקצועי, ובשלב זה לבינתיים היא אינה מציעה תיקון סופי.

לא נעים לראות Bootloader סגור
אסוס עושה צעד נוסף למען המשתמשים וכי התלונות שהתקבלו על כך שה-Bootloader של המכשיר נעול, יהפוך בקרוב לפתוח בדרישת המשתמש. הנעילה נעשתה לדברי החברה, בשל דרישת הצפנה לשירות הוידאו השונים המאובטחים במנגנון DRM, כך כאשר המשתמש יהיה מעוניין להסיר את הנעילה, הוא לא יוכל עוד לצפות בשירות הסרטים כמו Netflix ו-Market Movies וכן האחריות על המכשיר לא תהיה תקפה יותר. הסרת נעילת ה-Bootloader, תתבצע באמצעות כלי מיוחד שאותו היא תפיץ בקרוב.