אביזרי המחשוב הלביש של סמסונג רצים אמנם על מערכת ההפעלה Tizen, ולאפל יש את WatchOS, אבל המגוון הרחב של השעונים החכמים בשוק מתפקדים עם מערכת ההפעלה של גוגל, Android Wear. אלא שמתברר שלא מדובר בגזירה משמיים ואם אתם לא מסתדרים עם אנדרואיד אבל בכל זאת רוצים שעון חכם – אפשר בקלות להחליף את מערכת ההפעלה שלו.

AsteroidOS היא מערכת הפעלה חדשה בעלת קוד פתוח, שהייחוד שלה הוא שהיא מגיעה מקהילת המפתחים ולא מחברה מסוימת. באופן פוטנצאלי, היא מסוגלת להעניק לכם שליטה טובה יותר על כמה מהפונקציות של השעון החכם שלכם, וניתן להתקין אותה לבד על כל שעון שמבוסס במקור על אנדרואיד, כמו למשל ה-LG G Watch.

כרגע היא אמנם בשלבי פיתוח ראשונים, כך שהפונקציונליות שלה עדיין מוגבלת – תמיכה בבלוטות', למשל, קיימת בה באופן חלקי, ויש מעט אפליקציות יחסית שהיא תומכת בהן כמו גם ממשק המשתמש בוסרי ופשוט למדי. אבל כאמור, מכיוון שהיא פתוחה ומבוססת קהילה, כל אחד שיש לו ניסיון יכול להצטרף לצוות הפיתוח ולסייע לשפר אותה. כעת, למשל, הם מחפשים עזרה בפיתוח אפליקציות מובנות כמו הגדרות, מזג האוויר, שעון מעורר, סטופר, טיימר ועוד.

בין המכשירים שכבר תומכים במערכת ניתן למנות את רוב השעונים החכמים שיש כיום מבוססי אנדרואיד כמו LG G Watch R, LG G Watch Urbane, LG G Watch Urbane v2 LTE, Motorola Moto 360, Motorola Moto 360 v2, Tag Heuer Connected, Samsung Gear Live, Sony Smartwatch 3, Asus ZenWatch, Asus ZenWatch 2, Huawei Watch.

קרא עוד:  צמיד Mi Band 4 הוכרז רשמית עם מסך צבעוני ופקודות קוליות