במיקרוסופט ממשיכים לחזור בהם מהחלטות אודות המדיניות של הקונסולת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One) והפעם נראה שהחברה חזרה בה מההחלטה לא לאפשר למפתחים עצמאיים לפרסם בעצמם ולהעלות משחקים לחנות המקוונת של הקונסולה ללא מפיצה.

נראה שבמיקרוסופט מאז ההכרזה על ה'אקסבוקס וואן' מנסים למזער נזקים וליישר קו עם סוני וזאת בעקבות ביקורת ציבורית של קהל הגיימרים והמפתחים אשר הביעו את מורת רוחם כנגד המדיניות שאוכפת מיקרוסופט, תחילה הייתה זו ההחלטה לחייב כל קונסולה להתחבר לרשת כל 24 שעות ועתה זו המדיניות אודות פרסום עצמאי (Self-Publish) של משחקים. בפרסום שעלה לבלוג של מייג'ר נלסון (Major Nelson) נכתב כי הקונסולה תאפשר למפתחים להעלות את מרכולתם בעצמם ללא צורך במפיצה – מנהל המוצר הראשי של אקסבוקס מארק ויטן (Marc Whitten) אומר "בחזוננו כל אדם יכול להיות יוצר, כל קונסולה יכולה לשמש לפיתוח. כל חווית ומשחק יכולים לנצל את האפשרויות התמונות ברשת ה'אקסבוקס לייב', פרסום עצמאי, קינקט, יכולות הענן והאצ'יוומנטים".

מעבר לאפשרות לפרסם באופן עצמאי, החדשות הגדולות הם שכל קונסולת 'אקסבוקס וואן' היא גם ערכת פיתוח בפוטנציה, אם כי לא ברור אם מדובר בערכת פיתוח מלאה או שמיקרוסופט מכנים את הקונסולה ערכת פיתוח בגלל 'Project Spark', משחק אשר מכיל גם "יוצר משחקים" שהוצג בתערוכת E3, התשובה של מיקרוסופט לכותרי 'Little Big Planet' אשר גם מאפשרת ליצור משחקים כבר היום על-גבי ה'פלייסטיישן 3'. במיקרוסופט מבטיחים כי הם יחשפו פרטים נוספים בתערוכת Gamescon שתתקיים ב-25 לאוגוסט.

קרא עוד:  חדש מסמסונג: הזרמת משחקים מהמחשב ל-Note 10

וידאו: מיקרוסופט מציגה את Project Spark

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.