כצפוי, הגעתה של iOS לגרסה העשירית שלה גרמה לאפל (Apple) לזרוק לפח את שם מערכת ההפעלה השולחנית OS X, כדי למנוע בלבול אפשרי עם iOS X, וחזרה לימי פעם עם שם חדש/ישן למערכת ההפעלה: macOS, אבל כרגיל יש גם שם לכל גרסה, ולכן השם המלא של הגרסה הנוכחית הוא macOS Sierra.

הדבר הכי בולט בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, שהוצגה גם היא כמובן בכנס המפתחים השנתי WWDC 2016, הוא השילוב של סירי (Siri) באופן מלא בשולחן העבודה המקינטושאי. כמו בטלפון ניתן יהיה לשוחח עם סירי ולהורות לה לבצע מטלות, כגון שליחת הודעת דואר, לבקש ממנה לאתר קבצים במחשב, וכן לשאול שאלות כמעט ככל העולה על הדעת, החל מ-'כמה מקום פנוי נשאר בכונן', דרך 'נא להוסיף את מנהל הכספים לפגישה ב-13:00' ועד 'כיצד מאייתים אקליפטוס'. מעבר לכך ניתן יהיה גם לשמור את תוצאות הבקשות הללו כדי לבצע אותן באופן מיידי במועד מאוחר יותר. כמו כן ניתן יהיה להפעיל את סירי באמצעות מקשי קיצור דרך וכן על ידי לחיצה על הצלמית שלה.

דבר נוסף שמגיע מהעולם הנייד יותר לעולם ה-macOS הוא האפשרות להשתמש ב-Apple Watch כדי לשחרר את הנעילה של המחשב, כך שברגע שניגשים אליו כבר אפשר להתחיל לעבוד- כלומר, אם מצוידים בשעון של אפל. דרך נוספת של שיתוף פעולה בין מכשירי אפל נקראת Universal Clipboard שמאפשרת להעתיק תמונות, טקסט וכדומה במכשיר אחד, iPad לדוגמה, ואז להדביק אותו במכשיר שני, כמו מקינטוש לדוגמה, וההפך כמובן.

אפל גם הפכה את iCloud Drive לכלי שמאפשר לשתף את תיקיית Desktop and Documents במחשב עם כל מכשיר iPxxx אחר שברשות המשתמש, וגם באמצעות מחשב מקניטוש אחר. עוד חידוש הוא שאפל החליטה לשלב את שירות התשלומים שלה Apple Pay גם במחשבים.

הבטא של macOS Sierra אמורה להיות זמינה להורדה החל בחודש הבא, ומערכת ההפעלה החדשה תהיה זמינה עבור ה-MacBook וה-iBook בגרסאות 2009 והלאה, וכן עבור גרסאות 2010 והלאה של MacBook Air ושל חברו MacBook Pro, וגם של ה-Mac mini וה-Mac Pro.

אפל כבר הספיקה לפתוח דף מיוחד באתר שלה שמציג באופן מלא את כל החידושים בגרסת מערכת ההפעלה החדשה למחשבים שולחניים וניידים שלה, כולל התייחסות מעמיקה במיוחד לסירי.