בחודש ינואר האחרון שחררה גוגל (Google) אפליקציה בשם Arts & Culture אשר מאפשרת לסייר במוזיאונים ברחבי העולם, לצפות בתמונות של חפצי אומנות ויוצריהם. כדי להוסיף תוכן משעשע, שילבה גוגל גם תכונה חביבה המכונה Art Selfie, המאפשר לצלם סלפי ולראות למי מיצירות האומנות אנו נראים דומה. כעת החברה מוסיפה את Art Selife לתוך אלגוריתם לימוד המכונה שלה אשר מסוגל לזהות ולנתח אובייקטים בתמונות, הלא הוא Google Lens.

המשמעות היא שניתן כעת ליהנות מהתכונה גם מבלי להתקין את האפליקציה Arts & Culture, מה שאומר שיותר אנשים ברחבי העולם יוכלו להשתמש בו. Art Selfie מבוסס על טכנולוגיית לימוד מכונה ובינה מלאכותית, ולאחר שהמשתמש מצלם את הסלפי, האפליקציה מחפשת במאגר המידע תמונה או ציור מפורסם ומשווה ביניהם על בסיס עשרות פרמטרים שונים.

לאחר שההשוואה מתבצעת והתוצאה מוצגת למשתמש, הוא יכול ללמוד עוד מידע על על האמן, שזו המטרה שלה מלכתחילה.

תכונת ה-Art Selfie הייתה עד היום זמינה רק בתוך גבולות ארה"ב, אך כאמור הוספתה ל-Google Lens מבטיחה שחרור הדרגתי דרך ה-Google Assistant ו-Google Photos, הן למשתמשי אנדרואיד והן למשתמשי iOS. למי שרוצה לנסות כבר כעת יוכל להוריד את העדכון האחרון של האפליקציה בחנויות. במקביל, אגב, האפליקציה המקורית Arts & Culture זמינה כבר החל מהיום בישראל למשתמשי אנדרואיד ו-iOS.