חברת ARM חשפה מעבד תצוגה חדש תחת הדגם ARM Mali-DP650 אשר נועד לספק יכולות וביצועים מוגברים בהשוואה לדור הקודם וכסטנדרט חדש לתעשייה. לדברי החברה, השבב מסוגל להביא חוויה חדשה ומשודרגת של תכנים ויזואליים על מכשירים ניידים, בזכות היכולת שלו להציג רזולוציה של 4K, הן במסך המכשיר והן בהזרמה להתקנים שונים כמו מסכי טלוויזיה.

ה-Mali-DP650 תומך במגוון תצוגות, זאת בהתאם לצורך של יצרן המוצר. הוא מותאם לפורמטים של Full HD או 2.5K, לרבות WQXGA עבור טאבלטים ו-WQHD  או 2560×1440 פיקסלים עבור מסכים של מכשירים ניידים. בחברה אומרים כי טאבלטים והסמארטפונים שישתמשו בשבב התצוגה החדש יספקו למשתמשים שלהם יכולת להורדה והזרמת תוכן של 4K או ממכשיר נייד למסכים גדולים יותר, כאשר הצופים יכולים לגשת לתכנים מכל מקום שבו הם נמצאים.

"שבב הגראפי ה-Mali-DP65 מאפשר למסכי המכשירים הניידים יכולת רב שכבתית לגרפיקה ווידאו החל מרזולוציית Full HD ומעלה תוך שמירה על איכות תמונה מעולה ושמירה על חיי סוללה." אמר מארק דיקסון מהחברה. השבב הגראפי הוא רכיב מפתח כחלק מיכולות המחשוב הנייד ותפקידו להציג ולקודד תוכן דיגיטלי ופועל בשילוב עם המעבד הראשי. כיום, פרט ל-Xperia Z5 Premium, אין מכשיר בשוק המסוגל להציג או להזרים תוכן של 4K.