שעונים חכמים לא חייבים להיות יקרים, ואת זה מוכיחה חברת ארכוס (Archos) הצרפתית, המוכרת לכולנו מהטאבלטים הזולים שלה. החברה הציגה ב-CES סדרה של שעונים חכמים המסוגלים להתחברת ל-iOS ואנדוראיד ולהציג התראות שונות וזאת החל ממחיר של $50 בלבד.

הדגם הבסיסי אמנם אינו כולל מסך מגע ומבוסס על מסך LCD פשוט ובסיסי בגודל 1.55 אינץ’ המסוגל להציג שחור או לבן וזמן סוללה העומד על כ-14 יום בהטענה בודדת. הדגם השני הנמכר ב-$100 מצויד במסך צבעוני שגם גדול יותר (1.8 אינץ’), אך מציע זמן סוללה קצר יותר של 36 עד 48 שעות בלבד ומאפשר להחליף את הרצועה לאחת אחרת.  דגם הפרימיום יימכר ב-$130, וכאן כבר מדובר במתחרה לשעון הפבל (Pebble) הנמכר ב-$20 יותר. הוא מגיע עם מסך 1.8 אינץ’ מסוג e-ink קעור ובעיצוב אלומיניום יוקרתי וסוללה המספיקה לכשבוע וחצי של עבודה.

Archos smart watch 2

כל השעונים יאפשרו לקבל התראות ממכשירי הסמארטפון ישירות, לקרוא הודעות, לשלוט בנגן המוזיקה, לקבל עדכונים מרשתות החברתיות ועוד ויושקו כבר בחודש הבא.

החברה לא נעצרת רק בשעונים, והציגה ליין רחב של מוצרים לבישים המיועדים לתחום הספורט והבריאות כמו פדומטר (מד צעדים), משקל המשדר את התוצאות לסמארטפון ומד לחץ דם. כולם מתחברים למכשיר באפליקציה השומרת את המידע ועוזרת לעקוב אחר הנתונים לאורך זמן.

תמונות ומידע: AppleInsider