ארכוס היא לא השם הראשון שאנו חושבים כשמדברים על טאבלטים, אבל החברה הצליחה להוכיח את עצמה עם סדרת ה-G9 שגם הושקה בארץ. כעת החברה הכריזה על טאבלט חדש בגודל מוכר ותג מחיר זול במיוחד של $249.99.

ה-Archos 97 Carbon הוא הראשון לסדרת טאבלטים חדשה מהיצרנית הצרפתית המכונה Elements ומבוססת על גרסת האנדרואדי ה-Ice Crean Sandwich. הטאבלט בגודל 9.7 אינצ’ מציג מפרט ממוצע ואף מעט נמוך משציפינו, אך בארכוס התמקדו יותר באיכות המכשיר כאשר הוא משלב פחמן ואלומיניום עם איכות גבוהה יותר מקודמיו שהתבססו על פלסטיק במראה זול.

במכשיר נמצא מעבד בודד בתדר 1GHz, זיכרון 1GB, מצלמה קדמית, זיכרון 16GB, חריץ microSD, ומסך ברזולוציה של 1024×768. למרות הליבה הבודדת, ה-Archos 97 מסוגל לנגן בקלות סרטי Full HD על גבי המסך או דרך יציאת ה-HDMI שהוא מכיל.סדרת ה-Elements של ארכוס תכלול גם טאבלטים בגדלי 7 אינצ’ ו-8 אינצ’ שיחליפו בהדרגה את סדרת ה-G9 של היום.

בנוסף, ארכוס השיקה לאחרונה טאבלט מוזל המיועד לילדים, המגיע עם ICS ומסך 7 אינצ’ במחיר של $129. ה-Child Pad מציג מפרט בסיסי עם מעבד 1GHz וזיכרון 1GB RAM, כאשר ממשק המשתמש עוצב באופן ידידותי לילדים ומגיע עם אפליקציות ייעודיות וחנות אפליקציות עם תכנים מתאימים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.