חברת Archos (ארכוס) נכנסת גם היא לתחום המחשבים הזעירים, ומשיקה דונגל חדש שיתחרה ישירות ב-Compute Stick של אינטל וב-Ideacentre Stick 300 של לנובו או זה של מיקרוסופט. מדובר על מחשב בגודל של התקן USB, וכאמור בדומה מאוד למתחרים, אך מה שבכל זאת מפריד את הדונגל החדש מהשאר היא מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 1-), שתהיה מותקנת עליו כבר מהקופסה, מה שחוסך את הצורך לשדרג אותה.

בנוסף, ארכוס מציינת כי המחשב הזעיר שלה מסוגל להתחבר למקלדות דרף השימוש באפליקציות שמיועדות לחלונות, אנדרואיד ו-iOS, מה שאומר בגדול שניתן לשלוט עליו מכל מכשיר נייד או טאבלט. אבל ההבדל המשמעותי ביותר שמבדיל אותו מהאחרים הוא המחיר – 99 דולר בלבד, בניגוד ל-129 דולר של לנובו וה-149 דולר של אינטל.

"אתגרנו את עצמנו להמציא מחשב בגודל של קופסת גפרורים תמורת פחות מ-100 דולר", אומר מנכ"ל החברה, "ניידות היא מרכז החיים שלנו, והמחשב הזה מאפשר להיות פרודוקטיביים גם תוך כדי תנועה".

ה-ARCHOS PC Stick מבוסס על מעבד Atom Processor Z3735F של אינטל, 2 ג'יגה-בייט של זיכרון RAM, נפח אחסון של 32 ג'יגה-בייט וקישוריות WiFi, Bluetooth, יציאת HDMI וכל אותם מאפיינים שמכילים גם המתחרים. טרם ידוע מתי המחשב החדש ייצא לשוק, אבל יש להניח כי זה יקרה רק לאחר ההשקה של חלונות 10 בעוד כחודש.