חברת ארכוס הצרפתית שולפת טאבלט נוסף: Xenon 80 זהו שמו עם תג מחיר נמוך יחסית של $200, המתחרה של ה-Nexus 7 ומוזלים אחרים.

ה-Xenon 80 הוא לא טאבלט חזק במיוחד והמסך אף מעט מאכזב כשהוא מצויד בגודל של 8 אינצ’, הדומה לגודל של ה-iPad Mini, אך עם רזולוציה לא מרשימה בכלל העומדת על 1,024×768 בלבד.

בתוככי הטאבלט רץ מעבד כפול ליבה 1.2GHz של Qualcomm מסדרת Snapdragon S4 בשילוב של Adreno 203 האחראי על הביצועים הגרפיים, וכן מצלמה בסיסת 2 מגה פיקסל מאחור. דגם זה מביא גם תמיכה בתקשורת דור 3, לא עוד דונגל חיצוני כמו בדגמים הראשונים של החברה, וכן הוא כולל גם זיכרון פנימי 4 ג’יגה, מקלט GPS ויכולת תקשורת אלחוטית. כל אלו רצים על מערכת האנדרואיד בגרסת Jelly Bean ויושק החל מחודש הבא.

ארכוס יודעת לייצר טאבלטים מוזלים ולכן ההבדל בינו לבין ה-Titanium 80 שהוכרז בתחילת השנה אינו גדול, ותוספת המחיר בעיקר באה על בזכות ביצועים טובים יותר ותמיכה בתקשורת דור 3. מצד שני החברה יודעת גם לייצר טאבלטים איכותיים כמו ה-Archos 97 Titanium HD המספק רזולוציה גבוהה במיוחד של 2048×1536 בגודל 9.7 אינצ’ הנמכר בכ-50 עד 80 דולרים יותר מה-Xenon אולם הוא ללא יכולות תקשורת דור 3.

בקטגוריית ה-8 אין הרבה מתחרים, ורובם מתרכזים בתחום של ה-7 אינצ’ שם נמצא לא מעט יצרניות שונות שבראשם ה-Nexus 7. האם זו תחילתה של תחרות מחירים בקטגוריה חדשה?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.