קונסולה ניידת מבוססת אנדרואיד הן לא דבר חדש, הניסיון האחרון של יצרנית גדולה להיכנס לנישה הזאת נעשתה על ידי סוני-אריקסון עם האקספריה פליי, אשר לא נחל הצלחה. כעת ארקוס רוצה לנסות את מזלה עם ה"גיימפאד" שמציעה הכלאה בין מחשב לוח לקונסולה ניידת.

אפקט ה-Ouya?
אנדרויד בהשוואה ל-iOS מפגרת מאחור בכל הקשור לתחום המשחקים, אך עם כניסתה של Ouya, קונסולת המשחקים במימון המונים והעניין הרב שהיא יצרה בקרה הגיימרים והמפתחים נראה כי תחום המשחקים עבור פלטפורמת האנדרואיד עומד בפני פריחה.

נראה כי ארקוס בחרו בעיתוי מושלם להכריז על ה"גיימפאד", קונסולה ניידת מבוססת אנדרואיד בעלת מסך בגודל 7 אינצ', מעבד כפול ליבה במהירות 1.5GHz, מעבד גרפי כפול ליבה מסוג Mali 400mp וכפתורי שליטה ושני ג'ויסטיקים – אשר נראים יותר כמו ה-Circle-Pad שהיה ניתן למצוא על קונסולת ה-PSP מהדור הראשון, מאשר ג'ויסטיק אנלוגי.

הגיימפאד יהיה מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד בגירסה 4.0, אשר כוללת באופן מובנה תמיכה בבקרי שליטה. עבור משחקים שנכתבו לגירסאות קודמות של מערכת ההפעלה ולא כוללים תמיכה מובנית בבקרי שליטה כולל הגיימפאד מערכת אשר מזהה את הפקדים הווירטואליים ומשייכת אותם באופן אוטומטי אל הפקדים הפיזיים תודות לכך בעת ההשקה יתמכו פקדי השליטה של הגיימפאד בקטלוג נרחב של משחקים.

משתלם אבל לא על חשבון האיכות
בניגוד לקונסולת משחקים אחרות מבוססות אנדרואיד, כמו ה-JXD אשר מיוצרות על ידי יצרנים עלומי שם. הגיימפאד מיוצר על-ידי חברה וותיקה בתחום נגני המדיה האישיים ומחשבי הלוח מבוססי אנדרואיד. בנוסף, הגיימפאד הוא מכשיר ש"מאושר על ידי גוגל" כלומר יתמוך ביישומים ובשירותים של גוגל כמו ג'ימייל, פליי סטור וכו'.

קרא עוד:  יום שישי השחור: גרסת המשחקים

תג המחיר של הגיימפאד הוא 150 אירו, שהם כ-900 שקל. שממקם אותו עם תג מחיר גבוהה במעט מזה של מהנקסוס 7, אשר כאמור לא כולל בקרי שליטה פיזיים. הגיימפאד צפוי להיות זמין לרכישה החל מסוף אוקטובר בדיוק בזמן לעונת החגים הנוצרית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.