בשבוע בו Cynoagen הודיעה כי הוא יוצאת משוק מערכות ההפעלה לטלפונים, ועומדת להתרכז בפיתוח אפליקציות, דווקא Sailfish OS 2.0 הקטנה עוד יותר, שמיוצרת כזכור בידי יולה (Jolla) הפינית, נכנסת קצת להילוך גבוה יותר. הודיעה על השקת Aqua Fish, הטלפון הראשון שמבוסס על מערכת ההפעלה שלה שאינו מיוצר בחברה עצמה אלא בידי יצרנית צד שלישי.

מדובר בטלפון שמיוצר בידי חברת אינטקס (Intex) ההודית ומבחינה חיצונית הוא בולט בגלל הגב הכתום שלו. תמורת תשלום של כ-80 דולר מקבלים מכשיר עם nסך בגודל של 5 אינץ' ברזולוציה של 720p. המעבד הוא ה-Snapdragon 201 של קוואלקום (Qualcomm) שמכיל ארבע ליבות במהירות עבודה של 1.3 ג'יגה-הרץ, והוא מלווה ב-2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. זיכרון האחסון ניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD בנפח של עד 32 ג'יגה-בייט.

המצלמה מאחור היא 8 מגה-פיקסל, הקדמית היא של 2 מגה-פיקסל ושתיהן יכולות לצלם וידאו ב-720p לכל היותר. מעבר לכך יש תמיכה ב-WiFi עד 802.11n ובבלוטות' 4.0 וכן בסים כפול, כולל תמיכה ב-LTE. הסוללה של המכשיר היא בגודל של 2,500 מילי-אמפר/שעה. עובי המכשיר 9.6 מ"מ ומשקלו 150 גרם. הוא כבר זמין להזמנה ב-e-bay הודו, אם מישהו מעוניין.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.