להריח עם הסמארטפון, YouTube נסגר, טוויטר חוסך במילים ועוד: כבכל שנה, הרשת משתגעת ביום האחד באפריל (April Fools Day) ומנסה לשטות בנו הגולשים בשירותים והמצאות שלא קיימות.

Google Nose, להריח וירטואלית
מהו ריח של רכב חדש? ריח של תינוק? ריח של גשם? נסו את Google Nose BETA, שירות חדש מבית גוגל אשר מביא למעלה מ-15 מיליון מגהבייט של ריחות מפורסמים ישירות אליכם לאף. רק חפשו את הריח הרצוי, לחצו לאישור ותוכלו לדמיין את עצמכם בכל מקום. גוגל עובדת עם רכבי Google Street Sense המסתובבים בעולם וקולטים ריחות ומאנדקסים אותם ישירות למנוע החיפוש, באמצעות קולטים זעירים המחוברים למכשירי האנדרואיד היא מלקטת ריחות יחודיים ועוד. עוד על השירות החדש באתר ובסרטון כאן בהמשך.

YouTube נסגר
אתר הסרטונים הגדול ביותר בעולם הולך להיסגר היום, 8 שנים אחרי פתיחתו בשנת 2005. לא תוכלו להעלות סרטונים יותר, וכל הסרטונים יימחקו מהרשת, וכל זה כדי לבחור את הסרטון המנצח והטוב מכולם. 30 אלף טכנאים יעברו על כל הסרטונים שבאתר, וצוות מומחים יקבע מהו הסרטון המנצח. האתר יחזור שוב עוד 10 שנים, בשנת 2023 ושם יוכרז המנצח הגדול.

 

Twitter חוסך אותיות
החל מהיום, שירות המיקרו-בלוגינג עובר לשירות בתשלום. כל אחד עדיין יכול להשתמש בשירות הבסיסי Twttr, אבל הוא לא כולל את אותיות האהו"י. תמורת 5 דולרים בחודש, נוכל להשתמש בשירות Twitter המלא הכולל מחדש גם את אותיות האהו”י (vowels). בטוויטר אומרים כי הם עושים זאת כי הם מאמינים שניתן לחסוך באותיות אלו ולעודד דרך יעילה יותר ומהירה לתקשורת. הנה דוגמה לציוץ: "Trd th nw Twttr yt? Mr tm fr mr twts!" (תרגום: Tried the new Twttr yet? More time for more tweets). טוויטר גם מציעה הרחבת תווים ל-141 תווים תמורת תשלום נוסף, וכן כלי הממיר את הציוץ לשירות החינמי Twttr. עוד פרטים בבלוג של החברה.

מפת האוצרות של גוגל
צוות הסטריט וויו של גוגל אשר צילם את קרקעית הים מצא תיבה בה היו מפות של פיראט מפורסם. המפות הכילו מגוון של סמלים מוצפנים אשר מצביעים היכן ממוקמים אוצרות רבים ברחבי העולם, וגוגל השיקה לשם כך גרסה מיוחד ב-Google Maps המכונה “מצב אוצרות” או Treasure Mode בו נוכל לסייר על המפה ולנסות ולמצוא את האוצרות בעצמנו. כנסו לשירות המפות ונסו בעצמכם.

קרא עוד:  סוחר באיביי? פלטפורמה חדשה תחשב כמה כסף אתה מרוויח בחודש

 

ג’ימייל בכחול
פרויקט שאפתני במיוחד שעובדת עליו גוגל במהלך ששת השנים האחרונות הוא ה-Gmail Blue. זהו מצב בו ממשק המשתמש הופך כולו לכחול – כל האותיות, הכפתורים, התמונות והתפריטים – כולם בכחול. מרשים.

 

גוגל פייבר בכל מקום
גוגל פורסת תשתיות רשת מהירות במספר ערים בודדות בארה”ב. הפרויקט המכונה Google Fiber מאפשר גלישה במהירות שיא שלא היה כמותו. כעת גוגל מעוניינת לספק את השירות גם לכלל התושבים במדינה ובאמצעות נקודות חמות היא מאפשרת להתחבר בקלות ולקבל תקשורת אינטרנט במהירות גבוהה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.