אפל (Apple) התחילה מראש את חגיגות העשור של חנות האפליקציות AppStore שיתרחש באופן רשמי מחר, ב-10 ביולי 2018. החברה פרסמה כתבה מיוחדת באתר הרשמי שלה שמוקדשת ל-10 השנים הראשונות של החנות ומתייחסת לדרך בה האפליקציות הפכו מהר מאוד לתופעה. הכתבה מורכבת מעשרה פרקים שמתייחסים לנקודות דרך בהן אפל טוענת שהשפיעה על התעשייה של האפליקציות, כשכל פרק מכיל עדויות אישיות של אנשי החברה וכן של אנשים הקשורים לתעשיית פיתוח האפליקציות.

החנות, כאמור, פתחה את שעריה הווירטואליים ב-10 ביולי 2008. היום אולי קצת מצחיק להיזכר, אבל בפתיחה היו 'רק' 500 אפליקציות לבחירה. עם זאת, זו רק הייתה יריית הפתיחה למה שכיום מציע מליוני אפליקציות למשתמשים שהחנות זמינה עבורם ב-155 מדינות שונות, ומדובר בכחצי מיליארד אנשים שמבקרים בחנות בכל יום.

"החנות הציתה תופעה חברתית וכלכלית ששינתה את הדרך בה אנשים עובדים, משחקים, נפגשים, מטיילים ועוד הרבה יותר. במהלך העשור האחרון ה-AppStore יצרה מקום בטוח בו כל המשתמשים מכל הגילאים יכולים למצוא את האפליקציות הטובות ביותר. כמו כן היא מספקת סביבה תוססת שמאפשרת למפתחים מכל הגדלים ומכל העולם לשגשג", נכתב בכתבה המיוחד.

סיפורים מהעבר וגם הצצה אל העתיד

כאמור הפרקים השונים מכילים ציטוטים של אנשים חשובים מהתעשיה. ביניהם אפשר למצוא את ג'ון האנק, מנכ"ל ניאנטיק (Niantic) שפיתחה את Pokemon Go, ריצ'ארד פלפלר, מנכ"ל ויו"ר HBO שסיפר על ההשקה של אפליקציית הזרמת המדיה של החברה, ריקרדו זקוני, מנכ"ל קינג (King) שאחראית למשחק Candy Crush שהיה ללהיט היסטרי לאחר שהושק לפני חמש שנים, את יתק שפרד ונטליה לאקיאנובה, מייסדי אימאנגי (Imangi Studios) שהפיק את Temple Run שהיה אחד המשחקים הראשונים שהיו ללהיטים אמיתיים, ועוד רבים אחרים.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

הפרק ה-11 מוקדש לעתיד, והעתיד לפי אנשי אפל הוא המציאות הרבודה שכבר היום מספקת את הטרנספורמציה הדיגיטלית שמביאה חוויות וירטואליות לעולם האמיתי כדי לשנות את הדרך בה אנשים עובדים ומשחקים.

ואסור כמובן לשכוח את מטבע הלשון שטבעה אפל בהיבט של אפליקציות בפרסומת שהכינה עבור ה-iPhone 3g ומספרת כי: Thers is an App for this – "יש אפליקציה לזה".

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.