לא רק בחורף אנחנו חולים ועל בריאות טובה צריך לשמור כל השנה, גם בשיא הקיץ. אם פעם היינו פונים לרופא בכל התייעצות רפואית, היום נוכל להמתין עם כך מעט ולהיעזר במכשיר שבו נמצאות כמעט כל התשובות – הטלפון החכם. אז מה עושים במקרה חירום רפואי? מזעיקים את מגן דוד אדום, אך גם פותחים את האפליקציה של הארגון.  גיליתם נקודות חן חשודה? יתכן ולאפליקציה פתרונים. והבהרה חשובה: שימוש באפליקציות לא מחליף יעוץ רפואי מקצועי.

נוטלים תרופות באופן קבוע? היעזרו ב-Medisafe

יש הנוטלים לא מעט תרופות באופן קבוע. את חלקן צריך ליטול בשעות מסויימות או בימים שונים בשבוע, ולכך דרושה משמעת וריכוז בכדי לא לפספס את נטילת התרופה או ליטול, חלילה, תרופה במינון כפול.

האפליקציה תאפשר לערוך מעין קופסת תרופות וירטואלית ולקבוע תזכורות לנטילת התרופות. כך תוכלו למקם באותם תאים וירטואלים את התרופות שתקחו בכל יום, בשעות שונות של היום. ניתן גם לעקוב אחר מדדים בריאותיים שונים, זאת באמצעות הזנה של תוצאות בדיקות שתערכו. אם תשכחו לקחת את אחת התרופות תוכלו להגדיר בני משפחה שיקבלו תזכורת על כך והם יזכירו לכם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

עדים לאירוע חירום רפואי? "מד"א שלי" תזמין אמבולנס

האפליקציה מאפשרת להזמין אמבולנס של "מגן דוד אדום" בלחיצת כפתור. לאחר שתכנסו לאפליקציה ותלחצו על הכפתור הייעודי, המכשיר יחייג למוקד מגן דוד אדום וישלח אוטומטית את המיקום שלכם כדי שהבלבול והלחץ לא יפריעו לכם לדווח על מיקומכם.

קרא עוד:  היצרניות הסיניות משתפות פעולה כדי להתחרות ב-Play Store

בעת הדיווח ניתן גם לשדר למוקד וידאו חי מהזירה על מנת שאנשי המוקד יבינו כמה אמבולנסים יש לשלוח. לאורך ההמתנה ניתן לערוך צ'אט עם אנשי המקצוע שבמוקד שידריכו אתכם בפעולות שניתן לעשות תוך כדי וגם לראות את האמבולנס על מפה בדרכו לזירה. ניתן גם לשמור באפליקציה היסטוריה רפואית שלכם ורגישויות רפואיות שונות – ומידע זה יועבר אוטומטית לצוות האמבולנס כדי שידעו להיערך בהתאם.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

עוקבים אחר התפתחות התינוקות באמצעות Baby Tracker

בהשוואה לדורות קודמים, ההורים של היום עסוקים במיוחד. ואם תשומת הלב לה זוכים התינוקות נפגעת מכך, הטכנולוגיה המתקדמת מנסה לפצות על כך.

האפליקציה מאפשרת להורים לנהל מעין יומן התפתחות של התינוק: ניתן להזין בצורה פשוטה מתי הוא ישן, מתי אכל וכמה, לקבוע תזכורות על תורים אצל הרופא ובטיפת חלב ועוד. גם בני משפחה אחרים יכולים לקבל הרשאה ליומן ההתפתחות של התינוק ולהזין את הנתונים כשהם שומרים עליו. ניתן לקבל סיכום של הנתונים על גבי גרפים ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים בדבר קצב ההתפתחות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

סרקו נקודות חן עם Skin Vision

נקודות חן מעוררות לעיתים דאגה, שכן הן עלולות להעיד על התפתחות סרטן העור. האפליקציה מאפשרת לסרוק, באמצעות מצלמת המכשיר החכם, נקודות חשודות המופיעות על העור. את התמונה מנתחת האפליקציה באמצעות אלגוריתם חכם ומשווה לתמונות אחרות שבמאגר. היא תגיד לכם מיד עד כמה מסוכנת הנקודה המצולמת ותוכלו גם לשמור את התמנות לצורך מעקב והתייעצות רפואית.

קרא עוד:  סמסונג וגוגל בשיתוף פעולה: Duo תשולב בחייגן במכשירי Galaxy S20

להורדה: iOS | אנדרואיד

שפרו את איכות השינה באמצעות SleepRate

עד כמה חשובה השינה שלנו בלילה עבור תפקוד ביום המחר? לא תאמינו עד כמה. על כן חשוב לעקוב אחר יעילות השינה ועבור כך אפליקציות שונות.

SleepRate תדע לעקוב אחר השינה ולהעיר אתכם בדיוק בזמן שבו יסתיים מחזור שינה וכך תקומו רעננים יותר. כמו כן, תדע האפליקציה לעקוב אחר נחירות ורעשים במהלך השינה, ובאמצעות חיבור לשעונים חכמים ודגמים רבים של צמידי מעקב – תדע האפליקציה לעקוב אחר קצב הלב ונתונים פיזיים נוספים של גופכם במהלך השינה. באמצעות ניתוח הנתונים תמליץ לכם האפליקציה כיצד לשפר את השינה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.