אפליקציות הרצות בדגם האייפון החדש, iPhone 5S, קורסות פי 2 יותר מאלה הרצות על הגרסה הזולה של האייפון, iPhone 5c, ועל זו הישנה יותר – iPhone 5, כך קובעת לאחרונה חברת Crittercism. החברה, המציעה פתרונות לניהול ביצועים של אפליקציות, מצביעה כנראה על כשל בין התאמת האפליקציות לחומרה הייחודית של דגם ה-5S.

iPhone 5S מציג מספר שיפורים טכניים המצויים במכשיר ועלולים להשפיע על תפקוד האפליקציות ובמרכז השינוי עומדים שבב ה- A7 בעל 64 הסיביות ושבב פנימי נוסף המכונה M7. אנשי Crittercism מעריכים כי בשל העובדה ששלב בחינת האפליקציות על ידי המפתחים בוצע רק על גרסאות מוקדמות של מערכת ההפעלה iOS7, הוא בחן את התאמת האפליקציות למערכת ההפעלה בלבד, אך לא את התאמתן לרכיבי החומרה החדשים.

"תמיד כשישנו שחרור של תוכנה או חומרה חדשים אנו רואים בעיות שנפתרות לאורך זמן", סיפר אנדרו לוי, מנכ"ל Crittercism. בעוד שאפל סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי, הוסיף לוי: "החדשות הטובות הן שאפל מודעים לבעיות. הם שחררו 2 עדכונים למערכת ה-iOS7…אפל עושים בהחלט עבודה טובה במתן מענה לבעיות כשהן עולות".

נתוני קריסת האפליקציות מתפרסמים השבוע בסמיכות לוידאו שעלה ברשת, בו מדווח משתמש כי לאחר שימוש באפליקציות רשמיות של אפל, קורס מכשיר ה-iPhone 5S החדש שלו ומציג "מסך כחול", כזה הדומה לאותם המסכים שנתקלנו בהם בעת שגרסאות ישנות של Windows היו "נתקעות" על המחשב האישי.

קרא עוד:  דיווח: האייפון המוזל של אפל יקרא iPhone SE 2, יוכרז רשמית בחודש הבא

נדמה שעבור מספר מקרים צריכה אפל לספק התייחסויות. אנחנו נמתין לאלה בסבלנות.

 

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.