עד כמה שלא נעים לשוחח על הסיטואציה הזו, לכולם ברור כי כולנו ניתקל במוות, במוקדם או במאוחר. סטיב ג'ובס, ממייסדי אפל, אמר כי "המוות הוא קרוב לוודאי ההמצאה הטובה ביותר של החיים".

העידן הדיגיטלי מציע שירותים משלו גם עבור זמנים קשים כשחברינו או קרובי משפחתנו ילכו לעולמם. מאיתור קברים ועד הכנת צוואה דיגיטלית – כך תקלו על עצמכם, ולו במעט, בהתמודדות עם המצב המורכב.

Gravez

פורום חברות קדישא יזם פרויקט שיסייע באיתור קברי יקירכם במעל 28 בתי עלמין ברחבי הארץ. מבין 1.3 מיליון הקברים שכבר מופו, ניתן לחפש את שם הנפטר, למצוא את תמונת המצבה, היכן היא ממוקמת בבית העלמין ובאמצעות רכיב ה-GPS ניתן לנווט עד אליה. באפליקציה ניצן לצפות גם בתפילות הנאמרות על הקבר ובעתיד יתווספו אפשרויות נוספות.

לאיתור חלקות קבר באתר Gravez

BillionGraves

גם האפליקציה הזו תסייע לכם באיתור קברים, אפילו אם הם מעבר לים. בסיס הנתונים נשען על המשתמשים עצמם שיכולים להרחיב אותו באמצעות צילום של המצבות. התמונות תישמרנה באפליקציה יחד עם חותמת מיקום שתסייע לאחרים לנווט בדיוק אל הקבר. מתנדבים ברחבי העולם עסוקים בהעתקת השמות ותאריכי הלידה והפטירה והכנסתם למאגר.

להורדה

Rabbimap

בנוסף לקברים הפרטיים החשובים לכל אחד ואחד, ישנם גם את קברי הצדיקים אותם נוהגים לפקוד יהודים רבים. אלו מפוזרים במדינות רבות ומאחורי כל צדיק סיפור חייו ומותו, הסגולות המיוחסות לו ועוד. האפליקציה מרכזת מידע על כ-1,000 קברים. כשלכל אחד ניתן לנווט באמצעות רכיב ה-GPS, גם בשבילים ובדרכים משובשות.

לאיתור קברי צדיקים

Image result for Rabbimap"

WeCroak

האפליקציה הזו (בתשלום) מתבססת על משפט בודהיסטי לפיו אדם המעוניין להיות מאושר צריך להתבונן במוות חמש פעמים ביום. לכן, מקפיצה האפליקציה חמש התראות ביום, בזמנים אקראיים. בלחיצה עליהן ניתן לקרוא ציטוטים בענייני המוות מהוגי דעות מפורסמים, וכך לקבל תובנות מעניינות ולקחת כל דבר בפרופורציות הנכונות.

להורדה

Image result for WeCroak"

SafeBeyond

בשירות הזה, המתיימר להיות "צוואה דיגיטלית", ניתן להקליט מראש סרטוני וידאו מיוחדים עבור שמחות משפחתיות. בעת האירוע, יוכלו בני המשפחה להיחשף לסרטונים הללו בפעם הראשונה ולהתרגש כאילו בן משפחתם עדיין בחיים. כמו כן, ניתן לשמור בו פרטי התחברות לשירותים דיגיטליים רבים בחיינו, כדי שבני המשפחה יוכלו להשתמש בהם בעתיד.

לכניסה לצוואה הדיגיטלית

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.