בעידן שבו רבים מהמכשירים הסובבים אותנו מצוידים בטכנולוגיית מגע, אין ספק שגם הילדים הקטנים של ימינו מוכשרים מספיק כדי לתפעל טאבלטים וטלפונים חכמים. הם מנצנצים, מושכים את העין ומהנים. מכיוון שגם כך המכשירים הללו נמצאים איתנו כמעט בכל מקום, נוכל לנצל אותם גם כדי לספק הנאה ולימוד עבור היקרים לנו מכל. אספנו שבעה יישומים שבוודאי יעניינו גם את ההורים וגם את הילדים הצעירים.

1. חיות בתמונות
כדי ללמד את הילדים הצעירים על עולם החי אנו נוהגים לבחון אותם: 'איך עושה כלב?' או 'כיצד נשמע חתול?'. האפליקציה הבאה פשוטה מאוד ושמה לעצמה מטרה ללמד את הילדים על חיות שונות והקולות שהן משמיעות. למעשה, מדובר ברצף של תמונות המותאמות לגילם הצעיר של הילדים. כל חיה מוצגת בתמונה והקריין קורא בשמה. לאחר מכן מוצגת תמונה נוספת בה נשמע קולה של אותה חיה. קצת הפריע לנו שהאפליקציה תופסת נפח אחסון רב: גרסת האנדרואיד, לדוגמה, שוקלת 233 מגה-בייט המכילים את קבצי התמונות והאודיו של 150 בעלי החיים.

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד | iOS

תמונה: מתוך אתר המפתחים

2. Touch 4 Kids
כבר אמרנו שבעלי החיים הם הדבר המרכזי בעולמם של הפעוטות? במשחק הבא מופיע על המסך אוסף של בעלי חיים מסוגים שונים על רקע צלילים עליזים וגרפיקה ססגונית. המטרה היא פשוטה: ללחוץ על כמה שיותר בעלי חיים ברגע שהם מופיעים ולא לאפשר להם להצטבר על גבי המסך. כן, מסתבר שגם מבוגרים משחקים משחקים המבוססים על רעיון דומה, אך כאן הכל מותאם לילדים בני 15 חודשים ומעלה. האפליקציה בנויה כך שדרושות מספר פעולות כדי לצאת ממנה. כך תוכלו להיות רגועים שהילדים משחקים במשחק ולא מחייגים בטעות לבוס.

קרא עוד:  משתמש הצליח ליצור ממשק של חלונות 10 על אנדרואיד

מחיר: חינם
להורדה: אנדרואיד

3. אפליקציית המשחקים של ערוץ "הופ"
ערוץ הטלוויזיה לילדים 'הופ' מציג אפליקציית משחקי למידה לילדים בגילאי הגן. האפליקציה מציגה שישה משחקים חוויתיים ולימודיים שפותחו על ידי אנשי מקצוע ועשירים בעיצוב שילדים אוהבים. המשחקים מגוונים ומאפשרים לילדיכם ללמוד חשבון, אותיות ומשחקי מיון שונים. האפליקציה ניתנת להורדה בחינם אך מחיר המשחקים שבה משתנה.

מחיר: ההורדה בחינם, המשחקים בתשלום
להורדה: iOS

4. Mia's Playground
מיה היא שפנפנה קטנה שמארחת את הפעוטות במגרש המשחקים שלה. ילדים בגילאי שנתיים עד חמש שנים יוכלו ליהנות ממשחקים בהם צריך למצוא דמיון והבדל, משחקים שצריך לזהות בהם צורות וצבעים, משחקי אינטואיציה, דמיון, אותיות (לועזיות) ומספרים. האפליקציה היא אינטואיטיבית מאוד וילדים קטנים וגדולים תופסים מיד מה צריך לעשות מבלי שההורים יצטרכו להסביר להם. הורדת האפליקציה היא בחינם והיא כוללת 2 משחקי בסיס. ארבעה משחקים נוספים – בתשלום.

מחיר: הורדה חינם, אפשרות לרכוש עוד משחקים תמורת 0.99$ למשחק
להורדה: iOS

צילום מסך מ-iTunes
צילום מסך מ-iTunes

5. ספרי ילדים אינטראקטיביים
חברת האפליקציות הישראלית טאצ'ו מאפשרת לילדים ליהנות ממגוון קלאסיקות ספרותיות בטאבלטים או בטלפונים חכמים. 'דירה להשכיר', 'איה פלוטו' ו-'הבית של יעל' הן רק חלק קטן מהיצירות שניתן להוריד למכשירים החכמים ולאפשר לילדים לשקוע לתוך הסיפורים. הילדים נהנים מקריינות איכותית בעברית ואפשרות לתכנת מראש זמן לדפדוף אוטומטי. כמו כן, ניתן להקליט קריינות אישית של ההורים ולאפשר לילדים ליהנות מסיפור שאבא או אמא מקריאים להם בקולם המוכר. מגוון הספרים ומחירם משתנה מפלטפורמה לפלטפורמה, לכן קישרנו לעמודים הכללים של המפתחים בחנויות האפליקציות.

קרא עוד:  הקבוצות בוואטסאפ לא ממש פרטיות: לחלקן אפשר להצטרף בחיפוש בגוגל

מחיר: בין 7.5-15 ש"ח לאפליקציה
להורדה: אנדרואיד | iOS

6. Coloring Book
כשאנחנו, ההורים, היינו צעירים קנו לנו חוברות צביעה שלימדו אותנו איך לא לצאת מהקווים, פיתחו לנו את היצירתיות ובעיקר יצרו להורים כמה דקות של שקט. היום חוברות הצביעה עוברות למכשירים החכמים והן מגיעות לילדים באמצעות אפליקציות. הילדים גם מפתחים במקביל את יכולות המדע לצד הלימוד איך לא לצאת מהקווים הווירטואליים. בכל זאת, אין סיבה להישאר מאחור. את היצירות, הנוצרות בחוברות הצביעה הווירטואליות, ניתן לשמור בכרטיס הזיכרון של המכשיר. הגרסה החינמית מאפשרת כמה דפי צביעה של בעלי חיים, ותמורת כ-5 ש"ח תוכלו לקנות דפי צביעה נוספים בנושאים שונים.

מחיר: הורדה חינם, רכישות בתוך האפליקציה
להורדה: אנדרואיד

7. Hebrew Letters
ילדים קצת יותר גדולים, אלו הנמצאים בגילאי הגן, ודאי יביעו עניין בלמידת האלף-בית. בדיוק עבור כך נועדה האפליקציה הבאה. באמצעות קישור בין שם האות לצורתה ולצלילה, המשתמש זוכר טוב יותר את האותיות. לדוגמה: כשהילד ילמד את האות ד' היא תהיה מצויירת כדחליל והילד ישמע גם כיצד נשמעת האות. הגרסה המלאה מוצעת בתשלום, ואלו המעוניינים בגרסת נסיון יוכלו להוריד את Hebrew Letters Easy ללא עלות.

מחיר: 1.99$ לגרסה המלאה
להורדה: iOS

פורסם לראשונה באתר Nexter מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.