אפליקציות השבוע

אצל רבים מאיתנו אין הפרדה ברורה בין עבודה למשפחה. בתקופתנו העבודה גולשת הרבה מעבר לשעות העבודה והמכשיר החכם שמלווה אותנו במהלך היום מקבל, ללא ספק, את התואר 'כלי עבודה'. אז בחרנו כמה אפליקציות שלא תוכלו להתחיל יום עבודה בלעדיהן.

מחתימים כרטיס בסמארטפון

אלו המקבלים משכורת לפי שעה מתעדים, באמצעות טכנולוגיות שונות, את שעות ההגעה והיציאה מהעבודה. אם פעם היו אלה כרטיסיות אותן החתימו באמצעות שעון מיוחד שהיה מוצב על יד הכניסה למקום העבודה, היום מחליפים אותם קוראים ביומטריים משוכללים עליהם יש להחליק את האצבע.

גם אפליקציות שונות מסייעות לעובדים לתעד את שעות העבודה שלהם – אחת מהן היא אפליקציית ClockWork. בכל יום, עם ההגעה לעבודה יש ללחוץ על כפתור הכניסה במסך הראשי של האפליקציה. ביציאה יצטרך העובד ללחוץ על כפתור היציאה וכך יתנהל תיעוד חודשי של שעות ההגעה והעזיבה של העובד.

על סמך נתונים myWageחד פעמיים שמזין העובד, כמו שכר לשעה, החזרי נסיעות ועוד – תחשב האפליקציה בסוף כל חודש את השכר המגיע לעובד. ניתן אף להגדיר כתובת דואר אלקטרוני שאליה יישלח דו"ח אקסל עם פירוט השעות.

בחנויות האפליקציות ניתן למצוא עוד אפליקציות דומות, משוכללות יותר או פחות, אך אנחנו אהבנו את הפשטות של ClockWork החינמית. אפליקציה אחרת, השכר שלי, מספקת פירוט מקיף ושימושי וניתנת להורדת תמורת תשלום סמלי (3.5-3.9 ש"ח להורדה).

ClockWork: אנדרואיד
השכר שלי: iOS | אנדרואיד

קרא עוד:  אמזון הכריזה על שירות מוזיקה חינמי

ממשיכים לעבוד מהבית

כמה פעמים הייתם צריכים לבדוק משהו במחשב שבמשרד אבל הייתם בפגישה בחוץ? ואם העבודה שלכם מתבצעת מכמה מחשבים בוודאי הייתם צריכים גישה לקובץ שקיים במחשב אחד וחסר באחר. ושלא נדבר על חלון הפייסבוק ששכחתם לסגור וכשהבוס יכנס בפעם הבאה לחדר שלכם הוא יראה מה באמת אתם עושים בעבודה…

על אפליקציית Chrome Remote Desktop כבר נכתב רבות, אך היא אפליקציית חובה לעובדים מול מחשב. היא מאפשרת גישה מכל מקום בעולם, באמצעות הסמארטפון, אל שולחן העבודה ואל כל החלונות במחשב שבו הותקן תוסף מיוחד של הדפדפן.

כיצד משתמשים בה? ראשית יש להתקין את התוסף מכאן. אחר כך, על פי ההוראות יש לאשר כמה הגדרות פרטיות. לבסוף יש להוריד את האפליקציה למכשיר שברשותכם, להזין קוד שקבעתם מראש וזהו, ניתן לשוטט בין מסכי המחשב השונים באמצעות מסך המגע של הסמארטפון מכל מקום בעולם.

להורדה: אנדרואיד | iOS

הסוף לכרטיסי הביקור מנייר

אם אתם מסתובבים בכנסים ובתערוכות בוודאי יצא לכם להחליף כרטיסי ביקור עם עמיתים למקצוע או עם לקוחות פוטנציאלים. אך המצב הלא-נעים מתרחש כששוכחים להצטייד בכרטיסי הביקור שלנו או כשמאבדים כרטיס ביקור שקיבלנו.

אפליקציית Haystack Business Card מנהלת את כל כרטיסי הביקור שלכם בצורה דיגיטלית. ניתן להכין באמצעותה כרטיס ביקור אישי הכולל פרטים רבים אודותכם ואותו ניתן לשתף עם אחרים במגוון פלטפורמות. כרטיסי ביקור שתקבלו תוכלו לסרוק באמצעות האפליקציה וזו תמיר אותם לכרטיסי ביקור דיגיטליים.

קרא עוד:  אמזון עומדת להשיק שירות מוזיקה חינמי

פגשתם מישהו שאיתו תרצו להחליף כרטיסים? קחו את כרטיס הביקור שלו מנייר, סרקו באמצעות מצלמת המכשיר ותוך שניות תקימו במכשיר שלכם כרטיס ביקור דיגיטלי לאותו אדם. האפליקציה תזהה פרטים רבים באופן אוטומטי: שם, כתובת, טלפון, דואר אלקטרוני, שם החברה ועוד ותשמור את הפרטים במכשיר. אמנם עדיין חסרה תמיכה בעברית, אך ישנה תמיכה בשפות רבות אחרות. מיד כתסיימו לשמור את הכרטיס, תציע האפליקציה לשתף עם אותו אדם את כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מחפשים עבודה? תנו למעסיק לחפש אתכם

אם אתם מנהלים שרוצים לגייס עובדים חדשים, או אולי רק מעוניינים בפרילנסרים שיבצעו עבורכם עבודה באופן חד-פעמי, כדאי לכם להכיר את iPerHour. האפליקציה מתבססת על זמינות בזמן-אמת ועל מיקום ומהווה פלטפורמה לחיפוש עבודה ולחיפוש עובדים.

מחפשי העבודה לא צריכים יותר לשלוח קורות חיים למקומות עבודה רבים, אלא פשוט לפתוח פרופיל באפליקציה הכולל את הכישורים שלהם ואת הזמינות שלהם לעבודה. מעסיק שמעוניין לגייס עובד, או לצרוך שירות חד-פעמי, יוכל לעשות זאת על סמך העובדים הזמינים כעת ושנמצאים בסמיכות לאזור שלו.

כאמור, גם עבור שירותים חד-פעמיים מדובר באפליקציה שימושית: מחפשים בייבי סיטר? טכנאי מחשבים? כדאי שתציצו באפליקציה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.