טים קוק ברקע של לוגו אפל

חברת אפל (Apple) הודיעה היום, מוקדם מבדרך כלל, כי כנס המפתחים השנתי שלה, ה-WWDC 2017, ייערך השנה בין התאריכים ה-5 ל-9 בחודש יוני. בניגוד לשנים קודמות, הכנס ייערך השנה לא בסן פרנסיסקו אלא בעיירה הסמוכה סן חוזה.

אפל נוהגת לערוך את כנס המפתחים שלה מדי חודש יוני במשך שבוע שלם, בו משתתפים הנוכחים בסדנאות והרצאות הקשורות לפיתוח אפליקציות ושירותים שמתאימים למוצרי החברה. באופן מסורתי, באירוע הפתיחה של הכנס, מציגה אפל את החידושים האחרונים למערכות ההפעלה שלה, iOS ו-Mac OS, ובשנים האחרונות גם Watch OS ו-TvOS. השנה צפויה החברה להציג באירוע את גרסת מערכת ההפעלה iOS 11 ו-macOS 10.13. בנוסף, לעיתים משתמשת החברה באירוע הפתיחה כדי להציג חומרה חדשה, כמו למשל מכשירי אייפון או מחשבי מק, אך טרם ידוע אם תעשה זאת השנה.

בכנס, שייערך במרכז McEnery Convention Center ולהיות זהה לזה של השנה שעברה, צפויים להשתתף 5,000 מפתחים ו-1,000 מהנדסים. ההרשמה המוקדמת לכנס תחל ב-27 במרץ וגם השנה תגריל אפל את ההזמנות לכנס הנמכרות כידוע בכמה מאות דולרים, ותציע הזרמה בשידור חי למי שלא יוכל להיות נוכח.

בפעם האחרונה בה ערכה אפל את הכנס בסן חוזה, בשנת 2002, ערך סטיב ג'ובס טקס "לוויה" הומוריסטי למערכת ההפעלה Mac OS 9. נותר רק לחכות ולראות אם החברה מתכננת גימיק שיווקי נוסף גם השנה.