היום ב-WWDC, כנס המפתחים השנתי של אפל (Apple) הכריזה החברה על הגרסה הבאה של watchOS מערכת ההפעלה של ה-Apple Watch אשר תביא עימה שלל חידושים ותמיכה בהרצה של יישומים עצמאיים על-גבי השעון החכם של החברה.

בגרסה החדשה, אפל תכלול מסכי-שעון חדשים, בניהם כאלו המשתמשים בתמונות מתוך הגלריה או טפטים ״חיים״ המשתמשים בתמונות אשר נלכדו לאורך זמן (Time-Lapse) של 24 שעות, התמונות יציגו נופים של אתרים מפורסמים כאשר הזמן הנוכחי ישקף את הזמן בו נלקחה התמונה, כך שבשעות הלילה תוצג תמונה של האתר כפי שהיא נלכדה בשעות הללו. בזמן שהשעון נמצא בטעינה, כללה אפל מצב ״שידת לילה״ המציג רק את השעה, ההתראה הבאה ועוצמת הסוללה. העדכון גם יאפשר לשעון יכולת לנגן סרטונים על-גבי המסך, לבצע שיחות FaceTime קוליות, לצפות בעדכוני תחבורה ציבורית ועוד.

בנוסף סירי (Siri) העוזרת אישית של אפל תהפוך יעילה יותר והיא תוכל להציג למשתמש מידע בחטף גם מיישומים שאינם מותקנים על-גבי השעון וכן יהיה ניתן לצפות בעדכוני תחבורהעתידיים, אפשרות שאפל מכנה Time Travel.

אך השינוי המהותי ביותר בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לשעון החכם של החברה היא האפשרות להריץ יישומים על-גבי השעון עצמו ללא תלות במכשיר הטלפון. למפתחים תינתן גישה למיקרופון ולרמקול שעל המכשיר וכן לספריית ה-HealthKit אשר מספקת מידע מתוך חיישני התאוצה ומד הדופק, כך שמפתחים יוכלו לבנות יישומי כושר משלהם. כמו-כן מפתחים יוכלו לבנות Complications, מעיין ווידג׳טים קטנים אותם ניתן למקם על גבי מסך השעון ואלו יספקו מידע נוסף.

קרא עוד:  שאומי השיקה רמקול אלחוטי עמיד במים בחצי המחיר מהמתחרים

גרסת הבטא זמינה להורדה כבר עכשיו למפתחים והשיחרור הרשמי יתרחש לקראת חודשי הסתיו.

עוד בנושא

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.