ב-WDC 2014, כנס המפתחים השנתי של 'אפל' (Apple) שנערך שלשום הציגה מקופרטינו את HomeKit תקן אחיד לשליטה על מגוון אביזרים של בית חכם, זאת על-מנת ליישר קו בין היצרנים השונים המציעים פתרונות תקשורת ואבטחה קניינים.

אפל מעוניינים שמכשיר ה-iDevice יהפוך למעיין שלט רחוק של הבית החכם, כשהם מציגים למפתחים את תקן ה-HomeKit, אשר מיועד לאפשר למגוון מכשירים לתקשר עם מערכת ההפעלה של אפל, זאת בניגוד למצב היום בו לכל מכשיר ביתי חכם ומקוון תקן תקשורת ופתרון אבטחה משלו. בנוסף האביזרים השונים לא "מדברים" אחד עם השני ולכן לא מציעים פתרון של בית חכם באמת. השליטה בהתקנים השונים תתאפשר גם באמצעות פקודות קוליות שתקבל Siri העוזרת הוירטואלית של החברה.

התקן אף יאפשר קיבוץ של מספר התקנים יחדיו כך שיהיה ניתן לכוון את כולם יחדיו למצב המתאים למשתמש בזמן מסויים, לדוגמא על-ידי אמירת "הכיני את הבית לשינה" דלתות הבית ינעלו, התריסים ירדו והאורות יכבו.

כרגע לא ברור אם התקן החדש יתמוך גם במכשירים לא תוצרת אפל. אין ספק שהחלום של אפל על בית חכם יקום וייפול בהתאם לאימוץ של היצרנים, בכנס המפתחים אפל הציגה מספר שותפים אך חשוב לזכור כי גם ב-2011 גוגל הציגה תקן אחיד לבית חכם משלה בשם '[email protected]' אך מאחר והיצרנים לא אימצו אותו נותר התקן על הנייר ואף לא הוצג מאז.

קרא עוד:  הערכה: MacBook Pro נוסף יגיע בקרוב עם המקלדת החדשה של אפל

תמונה: The Verge.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.