חברת המחקר Canaccord Genuity פרסמה בסוף השבוע דו"ח על שוק הסמארטפונים העולמי, אשר חושף כי ברבעון הראשון של שנת 2015 החברה הרווחית ביותר הייתה אפל (Apple), ושלשלה לכיסה לא פחות מ-92 אחוזים מהרווחים של כלל השוק כולו, וזאת למרות ששיעור החדירה שלה לשוק הוא פחות מ-20 אחוז בלבד. המשמעות היא שלמרות שרק לחמישית מהצרכנים בעולם יש אייפון, החברה מרוויחה עליו יותר מכל שאר יצרניות הטכנולוגיה גם יחד.

לא קשה לנחש מדוע זה קורה. בעוד חברות אחרות כמו סמסונג, HTC ו-LG מציעות שלל מכשירי אנדרואיד בעלי תגי מחיר מגוונים, אפל מציעה לרוב מכשיר דגל אחד בשנה שמחירו פחות או יותר נשאר קבוע. כך, למשל, מחירו הממוצע של מכשיר אייפון בעולם בשנת 2014 עמד על 624 דולר, בעוד שמכשיר אנדרואיד ממוצע עמד על 185 דולר בלבד. עם הגדלת המסכים באייפון 6 ובאייפון 6 פלוס, המחיר הממוצע שצרכן שילם על אייפון בשנת 2015 עמד על 659 דולר.

ככל שאנחנו מתקרבים לתאריכי ההשקה של האייפונים החדשים, עושה רושם שהשליטה של אפל לא תשנה בקרוב. הרבעון השני של 2015 היה קשה במיוחד ל-HTC, שרבים התאכזבו ממכשיר הדגל החדש שלה One M9, ולסמסונג, שלא הצליחה לעמוד בקצב הדרישה הגבוה ל-Galaxy S6 Edge. שתי החברות צפויות לדווח על הפסדים במהלך השנה, ואילו אפל מצדה דרשה לאחרונה מספר שיא של אייפונים חדשים לקראת השקתם בסתיו.