אפל (Apple) כבר עוררה מהפכה בסדר גודל עולמי כשהרגילה את כולנו להשתמש בסמארטפון. ומה עכשיו? האם החברה מתכננת לעורר מהפכות טכנולוגיות גם בתחום התחבורה ובתחום הרפואה? דו"ח שמפרסם השבוע ה- San Francisco Chronicle טוען שאלה לא תכנונים בעלמא, אלא פעולות שאפל כבר נוקטת בכדי להשתלב בתחומים הללו.

בעוד שבחודש שעבר דווח כי מנהלים בכירים מאפל נפגשו עם אנשי המנהל האמריקני לתרופות ולמזון כדי לבחון "יישומים רפואיים ניידים", הדו"ח שפורסם השבוע טוען כי אפל עובדת על פיתוח מכשיר שיוכל לחזות התקפי לב על ידי ניתוח קול זרימת הדם בעורקיי המשתמש. לפי הדו"ח פועלת אפל על הפיתוח הייחודי עם מהנדס הסאונד טומלינסון הולמן.

"אפל חייבים להסתמך יותר ויותר על מוצרים חדשים כדי להצית מחדש את הצמיחה מעבר לחזונו של המייסד המנוח סטיב ג'ובס…הם צריכים את הדבר הגדול הבא", אמר האנליסט ביל קריהר. מהו אותו דבר גדול? אם לא מדובר בכניסה לשוק הרפואי, אולי מדובר בכניסה לתחום המוטורי, זאת בשל דיווח נוסף של ה-Chronicle על פגישה של בכיר באפל עם מנכ"ל חברת טסלה מוטורס, חברת המייצרת מכוניות חשמליות.

גם לדיווח זה ישנם דיווחים קודמים היכולים להעיד על רצינותו, כמו למשל הפרסום מיוני האחרון על כוונת אפל להביא את מערכת ההפעלה שלה, ה-iOS, גם לתוך מכוניות. אך מדוע קשורה לכך דווקא טסלה מוטורס? עוד מוקדם להגיד.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.