בעוד שאפל אינה מפתחת אפליקציות מחוץ למוצריה, נראה כי היא בדרך לטבילת האש הראשונה שלה במערכת ההפעלה של גוגל ותשיק אפליקציה ייעודית שתתמקד במוזיקה.

על-פי הדיווחים האחרונים, אפל תשיק בקרוב אפליקציית מוזיקה ייעודית שתתמקד בעיקר, אבל לא רק, במשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד. האפליקציה כך טוען הדיווח, תושק לשתי הפלטפורמות במקביל ותספק מוזיקה בהזרמה (סטרימינג) – שרות ששייך ברובו כיום לאפליקציות Spotify הפופלרית במיוחד בקרב תושבי ארה"ב, שרותי Rdio ושרותי המוזיקה של גוגל, Google Play Music All Access.

עוד מוסר הדיווח כי האפליקציה תתבסס על שרותי המוזיקה של Dr Dre (ביטס אלקטרוניקס) אותה רכשה לפני מספר חודשים בתג מחיר של כ-3 מיליארד דולר, ותשלב הן את שרותי המוזיקה של ביטס והן את שרותי ה-iTunes הפופולריים בארה"ב בקרב משתמשי ה-iOS, כאשר ייתכן כי במערכת ההפעלה אנדרואיד האפליקציה תושק בנפרד בחנות ה-Play Store ואילו במערכת ה-iOS תהיה חלק ממערכת ההפעלה עצמה – סמוך או במקביל למועד חשיפתה של מערכת iOS 9

Spotify קילר?
בעוד רוב שרותי המוזיקה בהזרמה הקיימים כיום מתבססים רובם על דמי מנוי חודשיים בסך של 9.99 דולרים (או 99.99 דולר לשנה), תוריד אפל, כך מצפים, את המחיר עד לרמה של 7.99 דולרים בחודש בלבד – זול משמעותית משרותי אחרים כיום. כך או כך, סביר שנשמע פרטים נוספים בכנס ה-WWDC שייערך בעוד כארבעה חודשים.