דיווחים שונים נפוצו על כך שאפל (Apple) תוותר על כפתור הבית ב-iPhone 7, אולם שמועות אלו לא התממשו. כעת הערכות מדברות על כך כי דווקא במחשב הלוח הבא מבית אפל יוסר הכפתור המדובר.

על-פי הדיווח, מכשיר ה-iPad (אייפד) הבא שיוצג על פי הערכות ברבעון הראשון של השנה הבאה, יגיע ללא כפתור בית פיזי ובגודל חדש בגזרת מחשבי הלוח. הסרת הכפתור תאפשר למעשה להגדיל את המסך עד לרמה של 10.9 אינץ', אך בד בבד להשאיר את גודל באופן זהה לאייפד הנוכחי שנאמד ב-9.7 אינץ' וזאת בזכות השוליים הדקים. בנוסף, תטמיע החברה את פונקציות הכפתור כמו גם את חיישן טביעת האצבע תחת מסך המגע.

יחד עם זאת, הדיווח טוען כי למרות הסרתו של הכפתור הפיזי, יהיה זה מעט עבה יותר מהאייפד הנוכחי ויאמד ב-7.5 מילימטר – הזהה לעוביו של iPad Air בדורו בראשון שהושק ב-2013. סיבה נוספת להגדלת עובי המכשיר היא כפי הנראה הרצון להכניס סוללה בעלת קיבולת גדולה כמו גם את העט הדיגיטלי Apple Pencil.

אין זה מקרי כי אפל תבחר להסיר את כפתור הבית קודם לכן באייפד. על פי ההערכות, החברה תבצע מהלך דומה גם באייפון הבא, iPhone 8 (אייפון 8), אך תתן למשתמשיה מעט זמן להתרגל למכשיר ללא כפתור בית פיזי, בעזרת האייפד.