כמדי תקופה מסוימת, נוהגת אפל (Apple) להשיק גרסאות בטא למפתחיה הרשומים בלבד בטרם שחרור הגרסה לציבור הרחב – וזאת על מנת לדווח לה על באגים שונים ובעיות שהתגלו במערכת טרם יציאתה לשוק.

כעת, דיווח חדש מגלה כי ייתכן ואפל תחרוג ממנהגה ותאפשר לכלל המשתמשים במכשיריה להתקין את גרסאות הבטא 8.3 כבר בחודש מרץ – ולא רק למפתחיה הרשומים. על מנת לעשות זאת, תפתח החברה ערוץ בטא מיוחד בו המעוניינים בכך יצטרכו למלא את פרטי מכשירם האישי אותו הוא מעוניינים לבדוק, בו יקבלו דיווחים מתי תשוחרר הגרסה וכן לספק משוב ולדווח על בעיות שנמצאו.

במצב הנוכחי כיום, מפתחיה הרשומים של אפל זכאים להתקין את גרסאות הבטא טרם השקתן לציבור הרחב בעלות של 99 דולר לשנה כחלק מחשבון המפתח. רישום זה, מאפשר להם גם את הזכות להעלות יישומים לחנות ה-App Store כמו גם את האפשרות לבחון גרסאות שונות של מערכת  ההפעלה השולחנית של החברה, OS X, טרם שחרורן באופן רשמי.

באם אכן החברה תפתח את גרסאות הבטא הבאות להתקנה חופשית, זו וודאי לא תהיה פעם ראשונה. אשתקד, טרם שחרור מערכת ההפעלה השולחנית OS X Yosemite 10.10, זכו המשתמשים שנרשמו לתוכנית הבטא להכרות ראשונה עם המערכת טרם שחרורה באופן רשמי.

לצד גרסאות הבטא 8.3 ו-8.2 שנמצאות בבדיקות, דיווח חדש שופך מעט אור דווקא על הגרסה המשמעותית הבאה של החברה, iOS 9. על פי הדיווחים האחרונים, תתמקד הגרסה המדוברת דווקא בשיפורי ביצועים ותיקוני באגים שונים ולא בהוספת אפשרויות חדשות – כפי שנהגה לעשות עד כה.