כחודש לפני השקת צמד מכשיריה החדשים של אפל, מקורות טוענים כי לפי שעה החליטה זו לדחות את הייצור ההמוני של המכשירים אך לא בצורה כזו שצפויה לפגוע בהכרזתם הרשמית, שתיערך לפי הערכות בתחילת חודש ספטמבר.

על-פי הדיווח מפי מקור המעורב בשרשרת היצור במפעל Foxcon בסין, בו מיוצרים כ-60 אחוז מחלקי האייפון הבא, נכון לכרגע לא ברור מדוע נדחה תהליך הייצור ההמוני, עם זאת נטען כי למרות העיכוב, לא צפויה דחייה כלשהי במעמד ההכרזה, כמו גם בהשקת המכשירים שתיערך מספר ימים או שבועות לאחר מכן. עוד נאמר כי על-מנת לעמוד בדרישה הגבוהה, צמצמה אפל את היקף ייצורם של צמד המכשירים הקודמים, iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus.

מחכים ל-9 בספטמבר

למרות שאפל טרם שלחה הזמנות למעמד ההכרזה הצפוי, אתר BuzzFeed מדווח כי מעמד החשיפה המשוער צפוי להיערך בין התאריכים 7-9 בספטמבר, כאשר התאריך היותר סביר למעמד ההכרזה יקרה ב-9 בספטמבר. (יום ד'). עוד מוסר הדיווח כי פרט לצמד האייפונים החדשים, צפויה היצרנית גם לחשוף מזרים מדיה חדש שיחליף למעשה את ה-Apple TV בדורו השלישי וכן יישנה סבירות גבוהה כי ייחשף גם ה-iPad Pro המדובר, בעל מסך בגודל 12.9 אינץ'.

למרות זאת, ומניסיון העבר, הסיכוי כי אפל תציג כמות כזו של מוצרים יחדיו היא נמוכה, זאת בשל החשש כי זה  יסיט את תשומת הלב מצמד האייפונים שהם, על פי הדעות הרווחות יהיו העיקר בהכרזה. לכן, סביר שהשקת האייפד פרו תדחה למועד מאוחר יותר השנה או תחילת השנה הבאה.

קרא עוד:  וואווי פרסמה לוח זמנים לעדכון מכשיריה לאנדרואיד 10

לפי המידע שיש ברשותנו עד כה, צמד האייפונים הבאים אמורים להמשיך את קו העיצוב אותם החלו מכשירי iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus, למעט שינוי מסויים בעובי המכשירים – בהתאם לטכנולוגיית ה-Force Touch החדשה שתוטמע בו ותעבה במעט את המכשירים. גם גדלי המסך לא צפויים לגדול מעבר לגבול ה-4.7 אינץ' וה-5.5 בהתאמה, וסביר שהפעם ה-iPhone 6S יצויד במסך בגודל ה-4.7 אינץ' ברזולוציית 1080p ואילו הדגם הגדול בעל מסך ה-5.5 אינץ', יזכה לרזולוציית 2K.