מוקדם יותר היום אפל (Apple) קיימה אירוע שהתמקד בעיקר בחינוך, שם חשפה החברה טאבלט iPad חדש במהדורת 2018 וכן שלל הטבות וכלים למוסדות החינוך והתלמידים.

אפל חשפה טאבלט iPad חדש בעל גודל מסך של 9.7 אינץ' עם תמיכה ב-Apple Pencil, עט הסטילוס הדיגיטלי של החברה שהיה זמין עד כה רק ב-iPad Pro. הטאבלט החדש נותר בגודל 9.7 אינץ' ועיקר החידושים הם בשבב ה-A10 Fusion שהגיע עם דגמי ה-iPhone 7 ובאפליקציות החדשות.

iPad מהדורת 2018 יהיה זול משמעותית מקודמו, כאשר הוא יוצע ב-329 דולרים לדגם הבסיס (32GB Wi-Fi) או 299 דולרים למוסדות חינוך. עבור הגרסה הסלולרית יש להוסיף 130 דולרים נוספים, וכמובן שקיימת גם גרסת 128 ג'יגה-בייט הנמכרת ב-429 או 559 דולרים לגרסת הסים. הטאבלט מגיע בצבעים כסוף, זהב ואפור חלל, אך ללא המחבר המגנטי למקלדות בדומה לדגמי ה-iPad Pro, כך שהמשתמשים יצטרכו לחבר מקלדות אלחוטיות – חסרון גדול לסטודנטים.

עם זאת, כפתרון מוזל בנוסף ל-Apple Pencil הכריזה החברה, בצעד ממש לא שגרתי, על Logitech Crayon – עט סטילוס תוצרת לוג'יטק במחיר של 49.99 דולרים בלבד. יחד עם זאת חשפה גם נרתיק המשלב מקלדת מלאה, ה-Rugged Combo 2, אשר יוצע ב-99.99 דולרים.

Logitech’s iPad Crayon and Case are something Apple should’ve made

מלבד ה-iPad המחודש, אפל גם הכריזה על שלל כלים ואפליקציות: Schoolwork הוא כלי שמאפשר למורים לשלוח מטלות לתלמידים, אותן יוכלו לבצע ולשלוח למורים בחזרה. לדברי החברה הכלי מאובטח ומוגן מפני פריצות למאגרי ציונים או חשש להעתקות. החברה גם מעדכנת את אפליקציות Keynote, Numbers ו-Pages עם תמיכה ב-Apple Pencil, כאשר האחרונה תתמוך בייבוא ציורים מאפליקציות אחרות, עריכה של מספר אנשים ועוד. גם אפליקציית GarageBand מתעדכנת עם חבילת צלילים לילדים וצלילים של חיות ללמידה וכן ליצירת מוזיקה, ולאפליקציית Clips התווספו רקעים ואפקטים לילדים.

קרא עוד:  כבר לא בבטא: Your Phone של מיקרוסופט זמינה לכולם

במסגרת האירוע אפל גם חשפה שלל הטבות לתלמידים – כעת, יוכלו התלמידים לקבל בצורה מרוכזת דרך בית הספר אחסון של 200 ג'יגה-בייט ב-iCloud בחינם במקום לשלם 3 דולרים בחודש – חסכון של 36 דולרים בשנת לימודים אחת. תכונה חדשה שמציעה החברה היא "Shared iPad" (אייפד משותף) בו יוכלו כמה תלמידים להשתמש במכשיר iPad אחד. כרגע, אין כוונה לאפשר זאת ללקוחות פרטיים אלא רק למוסדות לימוד.

זו הפעם הראשונה בה אפל שינתה את לוח הזמנים שלה בחשיפת מוצרים חדשים, ככל הנראה בשל רצונה להיכנס לתחום המוסדי. כנס המפתחים השנתי של החברה נמצא ממש מעבר לפינה ויתקיים בתחילת חודש יוני, שם צפויים בעיקר חידושים בתחום התוכנה ואולי גם כמה מכשירים חדשים.

https://www.youtube.com/watch?v=ckEnOBpksGs