הקלות בה ניתן לעדכן תכנה במכשירים מבוססי iOS והעובדה שאין צורך לחכות מספר רב של חודשים מורטי עצבים בכל פעם שיוצאת גרסא חדשה, נותנות את אותותיהן: iOS 8, מערכת ההפעלה האחרונה מבית אפל (Apple) למכשירי ה-iPhone, iPad ו-iPod Touch, כעת מותקנת על כ-72 אחוזים ממכשירי ה-iOS.

בסוף חודש דצמבר בשנת 2014, תפסה iOS 8, אז רק בת חודשיים, כ-64%, כאשר קפצה ל-69% לפני כשבועיים. כעת, כמה חודשים לאחר יציאתה לקהל הרחב וחודשים בודדים לפני חשיפת iOS 9, תופסת המערכת חלק נכבד יותר של 72% מהמכשירים שעליהם מותקנת iOS 8, כאשר iOS 7 מותקנת על 25% מהמכשירים, וכ-3% בלבד מריצים מערכות הפעלה ישנות יותר.

גם גוגל פרסמה אמש את חלוקת הגרסאות שלה באתר המפתחים, והנתונים שם קצת פחות מעודדים: רק כ-1.6% מכלל מכשירי האנדרואיד מריצים את אנדרואיד 5 (Lollipop) שהושקה בחודש נובמבר האחרון, כאשר Jelly Bean ו-KitKat אחראיות על רוב שוק מכשירי האנדרואיד.

לפני שבוע שחררה אפל את iOS 8.1.3, שהביאה עמה, על הנייר, שיפורים ותיקוני באגים קטנים וגם פינתה מקום בזכרון המכשיר, דבר שבעלי המכשירים עם נפח אחסון קטן חיכו לו רבות. לאחרונה גם שוחררה הבטא החמישית למפתחים של iOS 8.2 שצפויה לצאת בשבועות הקרובים ביחד עם השעון החכם של החברה.