לצד שחרורה של גרסת iOS 8.3 שהביאה עימה מספר אפשרויות נוספות למשתמשי האייפון, לרבות הוספת תמיכה בהכתבה בשפה העברית ומקלדת אימוג'י חדשה, נראה כי העדכון גם השבית לחלק מהמשתמשים את השימוש בחיישן טביעת האצבע בעת רכישות והורדת יישומים.

כיממה לאחר עדכון מערכת ה-iOS 8.3 למשתמשי ה-iDevice, התקבלו פניות רבות בפורומי התמיכה של החברה ובפורום של Reddit על כך שהעדכון השבית את השימוש בחיישן טביעת האצבע בחנויות היישומים, ה-iTunes וה-App Store, למשתמשי האייפון 5S ומעלה, אולם התקלה משפיעה אך ורק בעת הורדה/רכישה של תכנים ויישומים מחנויות היישומים השונות ולא משפיעה על פתיחת המכשיר.

ייתכן כי אפל תשחרר עדכון גרסה בזמן הקרוב על מנת לפתור את התקלה, אך בינתיים ישנו פיתרון העובד באופן חלקי ומחזיר את החיישן לתפקוד, לפחות לחלק מהמשתמשים. באם הינכם בעלי iPhone 5S ומעלה יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

1. לחצו על אפליקציית ההגדרות במכשיר, והכנסו לחלק ה-Touch ID & Passcode (חיישן וקוד גישה) בעזרת קוד הגישה למכשיר.

2. העבירו למצב Off את מתג ה-App Store ו-iTunes, ולחצו על כפתור הבית.

3. בצעו כיבוי מלא למכשיר והדליקו אותו בשנית לאחר כדקה.

4. הכנסו שוב לחלק החיישן וקוד הגישה כפי שהוסבר בסעיף הראשון.

5. הדליקו מחדש את מתג ה-App Store ו-iTunes.

לצד החידושים שהתווספו בגרסה הנוכחית, הוסיפה אפל אפשרות חדשה, למכשירים המגיעים ללא החיישן, לפיה ניתן להגדיר פרק זמן של 15 דקות עד אשר נצטרך להזין את סיסמת המכשיר בשנית על-מנת להוריד יישום או לבצע רכישות פנימיות. בנוסף, נוספה  אפשרות לבטל את הקלדת הסיסמא לחלוטין כאשר מדובר ביישום חינמי.

עדכון:

על-פי הדיווחים הרצים ברשת, נראה כי החברה פתרה את הסוגיה הנוכחית על-ידי עדכון אחד משרתיה ללא צורך בעדכון גרסה והתערבות פיזית של המשתמש.