פרטים חדשים מגיעים אודות ה-"iPad Pro", הטאבלט לשוק המקצועי של אפל (Apple) מציינים כי יהיה מדובר במכשיר בעל מסך 12.9-אינצ' רגיש למגע, תקשורת NFC ועט חרט.

מקור יודע דבר בנוגע למצורים העתיידים של אפל ומקורב לחברה סיפק לאתר AppleInsider פרטים חדשים אודות מחשב הלוח החדש של החברה שזכה לכינוי ה-iPad Pro. על-פי המקור מסך המגע של המכשיר שיתנשא לגודל של 12.9-אינץ' יתמוך בטכנולוגיית ה-Force Touch, אשר מאפשרת להבחין בעוצמת הלחיצה, כמו זו הקיימת במשטחי המגע של הדגמים העדכניים של מחשבי MacBook Pro ושעון ה-Apple Watch. מחשב הלוח העסקי יגיע גם עם עט חרט המופעל בטכנולוגיית בלוטות' אשר יאפשר כתיבה על-גבי המסך ויתמוך בטכנולוגיית NFC על-מנת שיוכל לשמש כמסוף תשלומי Apple Pay יחד עם שבב A8 משודרג. המקור מציין כי אפל צפוייה לשלב במכשיר שקע USB-C, אם כי כרגע לא ברור האם השקע יחליף את שקע ה-LIghtning או שמא מדובר בשקע נוסף.

כאמור מסך המכשיר אולי גדול במיוחד, אך על-פי דיווחים קודמים שעלו לחשבון הטוויטר של [email protected] המכשיר עצמו צפוי להיות דקיק בעובי של 7.2 מ"מ וגודל של 222.4 מ"מ על 305.7 מ"מ. כרגע לא ידוע מועד השקתו, אך זה צפוי להתרחש בשנה הקרובה.