כמעט חצי שנה עברה מאז הכריזה אפל (Apple) על סיום דרכה של תוכנת iTunes הוותיקה – ונראה כי רק עתה היא מתכננת לעבוד על תחליף לתוכנה עבור משתמשי מחשבים מבוססי מערכת ההפעלה Windows.

הצעת עבודה שפורסמה באתר החברה, תחת הכותרת "מפתח תוכנה בכיר – יישומי מדיה ל-Windows", מודיעה כי החברה מחפשת אדם שיהיה אחראי לפיתוח "הדור הבא של יישומי מדיה עבור Windows".

לפי הדרישות, החברה מתכוונת לפתח אפליקציות UWP (ראשי תיבות של Universal Windows Platform) – כלומר, כאלו שיעבדו על כל מכשיר המריץ Windows, החל ממכשירים ניידים כמו טאבלטים (ובעתיד אולי גם טלפונים, אם כי חנות האפליקציות לטלפונים של החברה לא תתעדכן החל מעוד 20 יום), דרך קונסולות Xbox ועד משקפי המציאות הרבודה HoloLens.

אמנם, כותרת המשרה מדברת על "אפליקציות מדיה", ולאו דווקא מוזיקה, מה שעשוי להיראות כרמיזה לכך שהחברה מתכוונת לפתח גרסאות ל-Windows של כל שירותי המדיה שלה, החל מ-Apple Music, דרך Apple Podcasts ועד Apple TV ו-Apple TV+. אבל בתחתית תיאור המשרה מוזכר שהמועמד צריך להיות אדם ש"אוהב מוזיקה ומתלהב מכתיבת קוד" – מה שנראה כפוסל כרגע את האפשרות של אפליקציית Windows לשירות הווידאו של החברה.

כידוע, עם השקת iOS 13 ו-macOS Catalina, אפל הסירה את iTunes בת ה-18. עם זאת, שלוש האפליקציות שהחליפו אותה הושקו למכשירי אפל בלבד, בעוד משתמשי מחשבים של מיקרוסופט (Microsoft) נשארו עם גרסת iTunes האחרונה למערכת, שעוררה במשך השנים לא מעט ביקורות על היותה נחותה לעומת הגרסה המקבילה למחשבי מק. הצעת העבודה החדשה מראה כי אפל לא מתכוונת להשאיר את המשתמשים ללא מענה, אם כי באיחור ניכר.