מים על אייפון 7 iphone 7 waterproof

בהשקת מכשירי ה-iPhone 7 (אייפון 7) החדשים הציגה אפל (Apple) כי הוא חסין נגד מים ואבק בדרגת IP67 ואף הציגה תמונות של המכשיר כשעליו טיפות מים. לשם כך, אפל אטמה את המכשיר ובין היתר נפטרה משקע האוזניות והחליפה את כפתור הבית בכפתור מגע.

אלא שהמצב ככל הנראה נשמע יותר טוב ממה שהוא באמת. דרג IP67 משמעותו שהמכשיר יכול לעבוד מתחת לפני המים עד גובה של מטר אחד, למשך עד 30 דקות, כמעט כמו הדור הראשון של ה-Apple Watch. מה שאומר שהמכשיר עצמו הוא למעשה דוחה מים ולא חסין נגד מים, וממש לא כדאי ללכת לשחות איתו או לצלם מתחת לפני המים. בגשם הוא ישרוד וכנראה שגם במקלחת – אבל לא מעבר לזה.

דירוג ה-IP הוא למעשה ראשי תיבות של International Protection, סטנדרט שנקבע לפי ארגון בינלאומי בשם International Electrotechnical Commission. ה-6 משמעותו עמידות בפני אבק, חול ולכלוך, וזה אומר שבמבחנים של 8 שעות, לא נכנס חול למכשיר. ה-7 הוא למעשה דרגת העמידות בפני מים של המכשיר, והוא זה שקובע כמה זמן יכול המכשיר לשרוד במים ובאיזה עומק. מכשיריה של סמסונג (Samsung) למשל זוכים לדירוג גבוה יותר של 8, כלומר IP68.

אייפון 7 חסין למים

מעבר לזה, אפל אף אומרת מבפורש בתנאי האחריות שלה כי היא אינה מכסה נזקים שנגרמו למכשיר כתוצאה מחשיפה למים. בנוסף ציינה החברה כי העמידות שלו בפני מים עשויה להישחק תוך כדי שימוש – "ההתנגדות לטיפות, מים או אבק היא לא מצב קבוע ועשויה להיחלש כתוצאה משימוש נורמלי".

קרא עוד:  שארפ מציעה טלפון Android One כבר עם Android 10

מצד שני, אפל בחברה טובה שכן גם חברות כמו סמסונג (Samsung) וסוני (Sony) לא כוללות באחריות שלהן נזקי מים, למרות שהמכשירים שלהן בדרגת עמידות גבוהה יותר ומצהירים על כך רשמית.