במסגרת התביעות ההדדיות של כל חברות הסלולר הגדולות, הרשות האמריקנית לסחר בינלאומי (ITC) פרסמה בסוף השבוע האחרון כי מכשירי האנדרואיד של HTC הפרו שני פטנטים מתוך עשרה שאפל תבעה כי הם שייכים לה.

הפטנטים המדוברים (מספר 5,946,647 ו-6,343,263) מתייחסים ל”מערכת ושיטה הגורמת למחשב לבצע ולזהות פעולות המזוהים עם נתוני המחשב” והפטנט השני מתייחס ל”מערכת תמסורת נתונים בעל נתונים בזמן אמת עם מנוע עיבוד זרמים של נתונים המספק ממשק חיבור פיזי ולוגי של מחשב לכל אחד או יותר של סוגים שונים לרשתות הנתונים ".

טוב, גם אנחנו לא הבנו אבל אלו הפטנטים ש-HTC הפרה וגרוע מכך, אפל מבקשת מבית המשפט צו מניעה האוסר על יצרן הטלפון לשלוח כל מכשיר אנדרואיד לארה”ב. HTC מצידה מנסה כמובן לגונן בכל הכח, ונציג מטעם ההגנה גרייס לי ביקש להמעיט את ההחלטה ולהחליש את גובה הלהבות: “אפל הגישה תביעה על 10 הפטנטים נגד HTC, אך על פי החלטת השופט היום ההפרה מתייחסת רק על 2 מתוך כלל פטנטים אלה. HTC תמשיך להילחם על שני הפטנטים הנותרים באמצעות ערעור לפני ITC”.

החלטה זו היא חלק מתביעה רחבה יותר על מערכת האנדרואיד המתגלגלים בימים אלה מחברות רבות, שכל אחד מהם רוצה חתיכה, ובמקרה של אפל, נתח מהמתחרים שלה. ישנם כ-49 תביעות התקשורת למערכת האנדרואיד ואחת הבולטות ביותר היא בתביעה של אורקל נגד גוגל, כשבית הדין העלה שאלות קשות על המקרה וכי ייתכן שישנה אפשרות של פגיעה מכוונת מצד גוגל בקניין הרוחני של פלטפורמת ה-Java. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.