האם בשנה הבאה תשיק אפל (Apple) דור חדש של מכשירי iPhone בעלי מסך הנמתח עד קצוות המכשיר – ללא כל מסגרת או מגרעת? נראה כי החברה בהחלט נערכת לכך, וכבר רשמה פטנט על טכנולוגיה שתאפשר ייצור מכשיר שכזה. הפטנט הוגש לרשויות בארה״ב בסוף חודש יוני האחרון, אולם אושר ופורסם רק לפני מספר ימים.

לפי התיאור המופיע בפטנט, אפל מתכוונת למקם את המצלמה מתחת למסך, וליצור עבורה שכבת ציפוי שתאפשר לאור לחדור ולהגיע אל עדשת המצלמה – כך שנוצר קו יחיד ושטוח בין העדשה למסך עצמו. הפטנט אף מפרט את סוג הזכוכית שבה יהיה צורך להשתמש על מנת לייצר את הציפוי הנדרש (שמה של חברת קורנינג מוזכר כספקית אפשרית של זכוכית זו). זאת ועוד, אפל מציינת במסמך הפטנט כי הטכנולוגיה עשויה לשמש גם לצורך ייצור טאבלטים ואפילו מחשבים ניידים, ולא רק טלפונים חכמים.

אפל אינה החברה היחידה שבוחנת אפשרויות לייצור מכשיר טלפון בעל מצלמה המשולבת במסך, ללא צורך במגרעת (או סליידר נשלף). הקדימו אותה יצרניות אחרות כגון LG, סמסונג (Samsung) ואופו (Oppo) שכבר רשמו פטנטים על פתרונות דומים. למעשה, ייתכן שסמסונג תשלב את הטכנולוגיה כבר במכשיר הדגל הבא שלה, Galaxy S10, שייחשף בתחילת 2019.