שתי חברות הענק, Apple ו-Samsung נלחמו באחרונה אחת בשנייה בתביעות על פטנטים והפרת זכויות יוצרים במדינות שונות בעולם כמו ארה"ב, גרמניה ואוסטרליה. אפל ניצחה בסיבוב בגרמניה ומכשירי הטאבלט של החברה נאסרו למכירה במדינת הכלכלה הגדולה באירופה. כעת, לאחר שאפל תבעה את סמסונג בגין הפרת זכויות על פטנטים באוסטרליה, היא רושמת ניצחון שני.

לפי דיווח של The Sydney Morning Herald, המכשיר נאסר למכירה ברחבי אוסטרליה בעקבות פסיקת בית המשפט שם קבעה השופטת אנאבל בנט כי סמסונג הפרה שני פטנטים הקשורים למסכי המגע והשליטה במחוות שניתן לבצע בהם.  עד לפני התביעה, סמסונג הסכימה שלא למכור או לפרסם את המכשיר באוסטרליה עד שייקבע פסק הדין, ואף ניסתה, בספטמבר האחרון, לחתום עסקה עם אפל שבה סמסונג ישנו במעט את מבנה הטאבלט ובכך יימנעו מהפרת זכויות על פטנטים. למרות זאת, אפל החליטו לא לבצע את העסקה והיא בוטלה. השימוע הבא בנושא הוא בחודש הבא, וגם אם תתקבל החלטה לשנות את מפרט הטאבלט זה יהיה מאוחר לסמסונג ולא תספיק לייצר טאבלטים חדשים לפני עונת החגים הקרובה.

אוסטרליה היא לא המקום האחרון שבו אפל תובעת את סמסונג והיא ממשיכה לנסות ולתבוע אותה במקומות נוספים כמו ארה"ב, יפן והולנד כל שוודאי עוד נמשיך ולשמוע עוד על המחלוקות בין השניים. (מקור)

כתב: אריאל אליאסי

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.