במגזין העסקים בלומברג (Bloomberg) מדווחים כי לפי מקורות המודעים לתכניותיה של אפל (Apple), אין בכוונת החברה להשיק מכשירים שיהיו מסוגלים להתחבר לרשתות סלולר מהדור החמישי עד שנת 2020 לפחות. זאת, בעוד שרוב מתחרותיה של אפל, בהן סמסונג (Samsung), וואווי (Huawei) ואופו (Oppo), כבר הכריזו על השקת מכשירי דור חמישי במהלך שנת 2019.

זו, כמובן, אינה הפעם הראשונה בה בוחרת אפל שלא להשיק טכנולוגיות חדשות מייד עם הופעתן בשוק, וגם השקת מכשירי האייפון המסוגלים להתחבר לרשתות הדור השלישי והרביעי נעשתה באיחור מסוים לעומת חלק מהמתחרות. עם זאת, הפעם צפויה קפיצת מדרגה טכנולוגית עצומה בין הדורות, שעשויה לאפשר למתחרות לצבור יתרון משמעותי מול אפל, במיוחד בזמן שמכירות מכשירי החברה כנראה אינן עומדות בציפיות.

סיבה אפשרית לעיכוב, מעבר למדיניותה של אפל שלא למהר בעת השקת טכנולוגיות חדשות, היא אי יכולתה של אינטל (Intel), ספקית המודמים של אפל, לייצר ציוד מתאים לחיבור לרשתות דור חמישי. אינטל צפויה להשיק מודם מתאים רק בשנת 2020, בעוד שמתחרתה קוואלקום (Qualcomm) תהיה מוכנה להשקה הרבה לפני כן. אלא שאפל נתונה במאבק משפטי ומסחרי מול קוואלקום, ולא צפוי כי תבחר לשתף פעולה עימה, גם במחיר השקה מאוחרת למכשירי הדור החמישי.